Ar ERAF atbalstu īsteno unikālu zināšanu pārneses un integrēto pētījumu tehnoloģiju projektu

7. jūnijs, 2011

Jau piecus mēnešus Rīgas Tehniskās universitātes Tālmācības studiju centrs sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas aģentūru «Sociotehnisko sistēmu inženierijas institūts» un Liepājas Universitāti īsteno projektu «E-tehnoloģijas inovatīvās zināšanu avotu un plūsmu sistēmās (ETM)», līguma Nr. 2DP/2.1.1.1.0/10/APIA/VIAA/150.

Projektā tiek pētītas un attīstītas informācijas apstrādes tehnoloģijas sarežģītās informācijas un zināšanu plūsmu un avotu sistēmās, kuras atspoguļo procesus, vajadzības un tendences augošajā zināšanu sabiedrībā.

Galvenās projekta aktivitātes ir E, T, M (E – digitālās tehnoloģijas ar uzsvaru uz Interneta tehnoloģijām, T – digitālās televīzijas tehnoloģijas, M – mobilās tehnoloģijas) produktu lietošanas modeļu pētījumi, zināšanu pārneses procesu pētījumi Internetā, eIekļaušanas procesu un kognitīvo procesu pētījumi. Paredzēti arī ETM produktu prototipu izstrādes, lietošanas un lietojamības pētījumi. Pētījumos tiksradīts E-portfolio prototips, kurš interpretēs mērķa grupas vajadzības.

Projekta zinātniskais vadītājs ir Dr. Atis Kapenieks, kurš ir vairāk nekā 50 zinātnisko publikāciju autors e-studiju pētījumu un attīstības jomā. Zinātnieks uzsver – šis pētījums dod iespēju jaunajiem zinātniekiem izstrādāt inovatīvus pakalpojumus, sinerģētiski integrējot televīziju, interneta un mobilo telefonu tehnoloģijas, radot jaunu tehnoloģiju un ETM satura lietošanas pakalpojumu modeļus. Tie integrēs katras tehnoloģijas lietotājprasmes un sasniegs zināšanu sabiedrībai nozīmīgu rezultātu. Tiks pilnveidoti pētniecības procesi, iesaistot lietotājus un izmantojot «Living Lab» pētījumu modeli.

RTU Informācijas centrs

7. jūnijs, 2011 plkst. 12:35