Ar dziesmām un dejām Iezvanīšanas svētkos ievadīts RTU jaunais studiju gads

5. septembris, 2022
.
.
.
Foto - Vitālijs Vinogradovs, RTU

Laipni lūgti Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) saimē! Šie vārdi 5. septembrī vairākkārt atkārtojās RTU studentu pilsētiņā, kur Kolonādē notika tradicionālais studiju ievadpasākums – jauno studentu Iezvanīšanas svētki. Šogad RTU studijas visos trijos studiju līmeņos sāk aptuveni 3500 studentu. 

«Jūs esat mūsu labākā daļa, Jūs – kas veidosit Latvijas nākotni,» jaunajiem studentiem sacīja RTU rektors Leonīds Ribickis, vēlot sekmīgas studijas un jau no pirmā studiju gada būt aktīviem zinātniskajā pētniecībā, kā arī aktīvi izmantot ārpusstudiju iespējas sportā, kultūrā, studentu pašpārvaldē un citās aktivitātēs, kas piedienas studentu dzīvei.

Iezvanīšanas svētkos jaunie studenti iepazinās ar RTU administrāciju un savu fakultāšu dekāniem. Ar Hermaņa Heses vārdiem visu RTU deviņu fakultāšu dekānu vārdā studentus sveica RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes dekāns akadēmiķis Māris Turks: «Katrā jaunā dzīves posma sākumā dzīvo iekšā brīnums, kas mūs sargā un palīdz attīstīties un augt. Izmantojiet to, un mums visiem kopā izdosies!» 

Savukārt RTU rektora vietnieks starptautiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns aicināja studentus novērtēt studiju laiku, kas bieži vien izvēršas par skaistāko laiku dzīvē, un mudināja izmantot iespēju, ka RTU mācās studenti no vairāk nekā 100 valstīm, sadraudzēties ar viņiem, izprast citādās kultūras un veidot starptautisko sabiedrību, kas nepieciešama inženieriem. 

Arī RTU Studentu parlamenta prezidente Aneta Tarasova vēlēja studiju laikā nodibināt kontaktus, kas, iespējams, vēlāk izvērsīsies draudzībā, jo «jūs šeit atradīsit darba kolēģus, draugus, iespējams, pat savu ģimeni», un atzina, ka pati «esmu ārkārtīgi iemīlējusi šo universitāti, jo tā ir mans labākais draugs». Studentu pārstāve aicināja darboties studentu pašpārvaldē, kā arī pat pēc 20–30 gadiem neaizmirst savu universitāti, kur iegūt ne tikai bakalaura, bet arī maģistra un pat doktora grādu. «Lai šī vieta kļūst par jūsu mājām un lai ikviens no jūsu darbiem runā skaļāk par vārdiem!» vēlēja A. Tarasova. 

Iezvanīšanas svētkos jaunie studenti iepazinās ar studiju un ārpusstudiju iespējām RTU – ar visām deviņām fakultātēm un to studentu pašpārvaldēm, kā arī ar iespējām, ko piedāvā RTU Studentu parlaments, RTU Zinātnes un inovāciju centrs, Sporta centrs un Kultūras centrs, un baudīja koncertu, ko sniedza RTU kultūras kolektīvi – jauktais koris «Vivere» un Tautas deju ansamblis «Vektors», kā arī viesmākslinieki – grupa «Inspo».

Pēc svinīgajām uzrunām pirmkursnieki organizēti devās uz savām fakultātēm, kur notika ievadlekcijas, kā arī varēja iepazīties ar fakultāti, tās vadību, studentu pašpārvaldi un jaunajiem kursabiedriem. 

Pasākumu organizēja RTU Studentu parlaments.

RTU ir mūsdienīga, starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. RTU deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs.

Līdz ar Būvniecības inženierzinātņu fakultātes atjaunotās ēkas atklāšanu 1. septembrī RTU noslēdza būtisku posmu Ķīpsalas studentu pilsētiņas infrastruktūras attīstīšanā, un jaunajā studiju gadā visu RTU fakultāšu studenti mācīsies jaunbūvētās vai atjaunotās fakultāšu ēkās.

Iezvanīšanas svētki 2022

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. septembris, 2022 plkst. 16:02

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi