Apspriež RTU Mašīnbūves un mehatronikas katedras iesaisti Latvijas augsto tehnoloģiju uzņēmumu attīstībā

30. maijs, 2023
Foto: Jānis Lungevičs, RTU

Lai stiprinātu sadarbību ar industriju un izzinātu jaunākās ģeometriskās metroloģijas iekārtas un tehnoloģijas, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnbūves un mehatronikas katedras pētnieks Jānis Lungevičs un uzņēmumu «Light Guide Optics International» un «Leax Rēzekne» pārstāvji apmeklē «Mitutoyo Poland Sp.o.o.» demonstrāciju telpu Vroclavā, Polijā.

«Mitutoyo Poland Sp.o.o.» jau piecus gadus ir RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Mašīnbūves un mehatronikas katedras vadošais sadarbības partneris, nodrošinot RTU zinātniekiem un studentiem modernāko laboratorisko aprīkojumu dimensiju mērīšanai. Tas paaugstina gan studiju un pētniecības kvalitāti, gan ļauj zinātniekiem aktīvāk sadarboties ar uzņēmumiem un organizācijām, nodrošinot augsta līmeņa pakalpojumus.

«Light Guide Optics International» un «Leax Rēzekne» aktīvi veic zinātnisko izpēti, lai attīstītu savu produktu kvalitāti, un RTU iesaiste nākotnes izpētes procesos varētu būt kā papildus atbalsts šo uzņēmumu attīstībai. Tādēļ vizītes laikā apspriestas vairākas ar ģeometrisko metroloģiju saistītas problēmas, ar kurām saskaras abi uzņēmumi, un Mašīnbūves un mehatronikas katedras «Mitutoyo» metroloģijas laboratorijas un zinātnieku iespējamā iesaiste to risināšanā. Savukārt kopā ar «Mitutoyo Poland Sp.o.o.» vadību un ekspertiem izzināts, kādas jaunākās iekārtas nepieciešamas, lai turpinātu modernizēt laboratoriju atbilstoši RTU un Latvijas ražošanas uzņēmumu zinātniskajām vajadzībām. Apspriests arī, kā pilnveidot ģeometriskās metroloģijas mācību procesu RTU, lai tas pēc iespējas labāk atbilstu modernu ražošanas uzņēmumu aktuālajām prasībām.

Līvānos bāzētais augsto tehnoloģiju uzņēmums «Light Guide Optics International» ir pasaules vadošais optisko šķiedru ražotājs. Uzņēmums ražo un piegādā optiskās šķiedras, šķiedru kūļus, kabeļus un lāzeru apgādes sistēmas zinātniskiem, rūpnieciskiem un medicīnas lietojumiem visā pasaulē. Savukārt «Leax Rēzekne» specializējas augstas precizitātes zobratu ražošanā, tā klientu klāstā ir tādi autobūves gigantiem kā «Volvo» un «Scania». «Leax Rēzekne» ir daļa no Zviedrijas uzņēmuma «Leax Groupe».

Vizītes laikā RTU un uzņēmumu pārstāvjiem bija iespēja iepazīties arī ar jaunākajām «Mitutoyo» mēriekārtām un tehnoloģijām. «Braucienā iegūtie kontakti un informācija sniegs būtisku ieguldījumu Mašīnbūves un mehatronikas katedras «Mitutoyo» metroloģijas laboratorijas un studentu metroloģijas mācību laboratorijas modernizācijā, tādējādi sekmējot gan studentu izglītības kvalitāti, gan zinātnisko kapacitāti. «Mitutoyo Poland Sp.o.o.», kas jau līdz šim nodrošinājis zinātniekiem un studentiem piekļuvi modernām ģeometriskās metroloģijas iekārtām vismaz 250 tūkst. eiro vērtībā, drīzumā grasās piegādāt katedrai jaunu aprīkojumu,» zina teikt J. Lungevičs.

Vizīti organizēja SIA «Instro», Japānas uzņēmuma «Mitutoyo» Latvijas pārstāvis.

Ar «Mitutoyo» atbalstu RTU izveidotā Baltijā modernākā un vislabāk aprīkotā ģeometriskās metroloģijas laboratorija darbojas kopš 2018. gada.

RTU Mašīnbūves un mehatronikas katedras un uzņēmumu vizīte «Mitutoyo Poland Sp.o.o.»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

30. maijs, 2023 plkst. 10:18