Apmaksātas prakses iespējas starptautiskos pārtikas un lauksaimniecības uzņēmumos un organizācijās

27. marts, 2023

Līdz 16. aprīlim maģistrantūras un doktorantūras studentiem, absolventiem un jaunajiem uzņēmējiem tiek piedāvāta iespēja pieteikties dalībai Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Food» programmā «RIS Fellowships Activity Line». Šajā programmā tiek piedāvātas apmaksātas prakses iespējas Eiropas pārtikas uzņēmumos, jaunuzņēmumos un pētniecības organizācijās. 6. aprīlī plkst. 13.00 informatīvā sanāksmē tiešsaistē organizatori sniegs detalizētāku informāciju par dalībnieku atlasi.

«RIS Fellowships AL» piedāvā tās dalībniekiem unikālu iespēju gūt praktisku pieredzi, attīstīt dažādas kompetences un prasmes, izmantot mentoru sniegto atbalstu, kā arī paplašināt savu profesionālo kontaktu loku, gūstot praktisku pieredzi darbā pārtikas nozarē. «RIS Fellowships» domāta maģistrantūras studentiem un absolventiem, bet «RIS Talents» – doktorantūras studentiem un pēcdoktorantiem.

Programmas dalībniekiem ir iespēja pretendēt uz ikmēneša stipendiju:
●    «RIS Fellowships» dalībniekiem būs iespēja saņemt 800 līdz 1500 eiro;
●    «RIS Talents» dalībnieki varēs pretendēt uz 950 līdz 2000 eiro lielu stipendiju.

Interesentiem nav obligāti jāpārstāv studiju programmas, kas ir tieši saistītas ar pārtikas jomu. Apmaksātas prakses iespējas tiek piedāvātas arī absolventiem, kuri interesējas par lauksaimniecības un pārtikas nozari, kā arī jaunajiem profesionāļiem, kuri vēlas attīstīt savas iemaņas un gūt vērtīgu ierakstu savā CV, tādējādi, iespējams, bruģējot ceļu karjeras uzrāvienam. Plānotais prakses ilgums abās piedāvātajās programmās ir trīs līdz seši mēneši.

Pieteikšanās līdz 16. aprīlim. Vairāk informācijas.

6. aprīlī plkst 13.00 platformā Zoom visi interesenti aicināti uz jautājumu un atbilžu sesiju, lai gūtu plašāku un detalizētāku informāciju par dalībnieku atlases procesu. Informatīvajā pasākumā būs iespēja arī saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem.

Programmas «RIS Fellowships» un «RIS Talents» ir daļa no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta lauksaimniecības un pārtikas kopienas «EIT Food» īstenotajām aktivitātēm. «EIT Food» darbība aptver visu pārtikas sistēmu no lauksaimniecības un ražošanas līdz pat piegādei un gala patērētājam. «EIT Food Hub Latvia» darbojas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra paspārnē kā viena no četrām zināšanu un inovāciju kopienām. Tās darbības pamatmērķis ir veicināt tādu inovāciju un ilgtspējīgu ekonomikas iniciatīvu veidošanos, kas vairo kvalitatīvas pārtikas pieejamību, dod pienesumu vides saglabāšanā un veselības uzlabošanā, kā arī rada jaunas darbavietas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. marts, 2023 plkst. 12:48