APF studenti piedalās 3. Rīgas starptautiskajā jauno dizaineru biennālē

18. oktobris, 2011

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma 3. Rīgas starptautiskā jauno dizaineru biennāles izstāde, kurā piedalās arī sešas RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) studentu komandas.

Arhitektūras profesionālās studiju programmas 1. kursa studenti izstādē piedāvā savas versijas energoefektīvam, daudzfunkcionālam debesskrāpim Manhetenā, kas izstrādātas 2010./2011. studiju gadā iesniegšanai ISOVER izsludinātajā starptautiskajā konkursā un ieguvušas Latvijas žūrijas atzinību. Trīs no izstādē redzamajiem projektiem pārstāvēja Latviju konkursa starptautiskajā kārtā šā gada pavasarī Prāgā. Izstādē apskatāms: Jevgenija Bušina, Ivo Dzeņa, Antona Gondas projekts World's first fluffy skyscraper, Nila Saprovska, Mārtiņa Rikarda, Lienas Ieviņas darbs Another Brick in NY, Lauras Meijas, Līvas Bankas, Reiņa Jansona ideja Blosoom. Let it grow, Dāvja Gasula, Valtera Bruzguļa, Pauļa Gibzes piedāvājums Greenwich Arch of Perception, Lienes Adumānes, Anša Šinkes, Mārča Kalniņa veidotais 4SCRAPER un Madaras Villeres un Leonarda Kalniņa projektētais ilgtspējīgu debesskrāpis. Darbi tapuši asoc. prof. Gunāra Asara, asoc. prof. Uģa Bratuškina, prof. J. Briņķa, prof. Ivara Strautmaņa un asoc. prof. Sandras Treijas vadībā. Izstāde atmeklētājiem atvērta līdz 6. novembrim (Skārņu ielā 10/20, Rīgā). 3. Rīgas starptautiskā jauno dizaineru biennāles ar devīzi «Dizains visiem un katram» mērķis ir mudināt jaunos un topošos radošās industrijas pārstāvjus domāt plašākā skatījumā, sniegt iespēju dibināt profesionālus kontaktus, iepazīt atšķirīgu redzējumu līdzīgu jautājumu risināšanā. Rezultātā izstādes dalībniekiem ir iespēja izvērtēt savu sniegumu, savas skolas un savas valsts atbildi uz pasaules izaicinājumiem, dibināt jaunus kontaktus, izveidot domubiedru grupas, pulcējot tajās dažādu valstu pārstāvjus. Festivāls Dizains.Nākotne 2011 notiek līdz 31. oktobrim Rīgā, Cēsīs, Valmierā un Ventspilī. Festivāla programmu veido mūsdienu latviešu dizaineru darbu ekspozīcijas, ārvalstu dizaina izstādes, lekcijas un radošās darbnīcas, 3. Rīgas starptautiskā jauno dizaineru biennāle. Festivāla rīkotājs ir Dizaina informācijas centrs (DIC), kura darbības mērķis ir veidot Rīgu kā Baltijas reģiona dizaina centru un skaidrot dizaina lomu ikdienas dzīvē. Lai to panāktu, ir jārada nozīmīgs notikumu kopums valsts kultūras dzīvē, kas aktivizē un kvalitatīvi attīsta dizaina vidi Latvijā. Šāds notikums ir dizaina festivāls Dizains.Nākotne, kura programma ļauj iepazīt labākos dizaina sasniegumus pasaulē, semināros un konferencēs dzirdēt pasaulē atzītu dizaina speciālistu viedokļus, redzēt Latvijas dizaina sasniegumus un izprast pasaules dizaina attīstības virzienus.

RTU APF

18. oktobris, 2011 plkst. 16:55