Akadēmiķa Jāņa Krastiņa lekcijā varēs iepazīties ar jūgendstila arhitektūras mantojumu Latvijā

5. marts
.
.
.

20. martā plkst. 16.15 Rīgas Tehniskajā universitātē notiks akadēmiķa Jāņa Krastiņa lekcijā par jūgendstila arhitektūras mantojumu Latvijā. Tajā viņš iepazīstinās ar spilgtākajiem jūgendstila arhitektūras piemēriem Latvijā un atbildēs uz interesentu jautājumiem.

Akadēmiķis J. Krastiņš ir pasaulē augstu vērtēts arhitektūras, īpaši jūgendstila, eksperts un viens no ievērojamākiem un ražīgākajiem Latvijas arhitektūras teorijas pētniekiem. Viņš uzskata, ka jūgendstils ir viens no visinteresantākajiem arhitektūras stiliem – tas ir ļoti radošs un daudzveidīgs. «Tas ir mūsdienu arhitektūras mākslinieciski radošās metodes pamatu pamats – radīt lietderīgu, ērtu, cilvēkiem patīkamu telpisko struktūru un pēc tam, izvēloties atbilstošus būvmateriālus un tehnoloģiskos paņēmienus, atvasināt ēkas ārējo tēlu,» skaidro akadēmiķis. Viņaprāt, Rīgas piesātinājums ar jūgendstilu ir tik intensīvs, ka tam nevar līdzināties neviena Eiropas pilsēta. Pateicoties J. Krastiņam, Rīgas jūgendstils ir iekļauts UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. 

Priekšlasījums notiks RTU Zinātnes un inovāciju centrā, Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāva zālē «The Moon», un būs angļu valodā, lai arī ārzemju studenti un kolēģi var tajā aktīvi piedalīties. Dalība pasākumā ir bez maksas un iepriekšējas reģistrēšanās. 

Akadēmiķa J. Krastiņa lekcija ir trešais pasākums ciklā «RTU akadēmiķu lasījumi».

Lai akadēmiķi varētu nodot savu zināšanu kapitālu un pieredzi kolēģiem un studentiem, kā arī lai veicinātu savstarpējo domu apmaiņu un diskusijas par aktualitātēm dažādās zinātņu nozarēs, no šī gada regulāri, reizi mēnesī, notiek RTU akadēmiķu publiskie priekšlasījumi.

Turpmāko «RTU akadēmiķu lasījumu» programma:

  • 17. aprīlī akadēmiķa Māra Knites prezentācija sniegs ieskatu viedo materiālu attīstībā;
  • 20. maijā akadēmiķa Leonīda Ribicka priekšlasījumā varēs uzzināt, kā spēka elektronika 21. gadsimtā ietekmējusi tehnoloģiju attīstību;
  • 25. septembrī akadēmiķis Jurijs Dehtjars pievērsīsies aktualitātēm biomedicīnas pētījumos.

RTU Akadēmiķu padome ir konsultatīva institūcija, kurā var piedalīties visi patreiz un agrāk RTU strādājošie Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi un korespondētājlocekļi. Tā izveidota, lai dotu iespēju akadēmiķiem izteikt viedokli un dalīties pieredzē. Līdz šim RTU Akadēmiķu padome pārsvarā ir strādājusi, lai sniegtu ieteikumus RTU vadībai studiju kvalitātes uzlabošanai, galvenokārt studiju satura pilnveidošanai matemātikā, fizikā un ķīmijā.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. marts plkst. 13:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi