Aizsardzības industrijas hakatonā rada 16 inovatīvus risinājumus

13. decembris, 2022
.
.
.
Augstāko izaugsmes potenciālu 48 stundu laikā demonstrēja komanda «ECHO», piedāvājot risinājumu, kas kalpotu kā atbalsts bruņoto spēku medicīnas dienestam.

Aizsardzības industrijas hakatonā «Defence Makeathon Riga 2022» uzvar trīs komandas, piedāvājot funkcionālus drošības un aizsardzības risinājumus.

Par ceļu monitoringa sistēmu izlūkošanas un novērošanas vajadzībām uzvaras laurus hakatona nominācijā «Progresīvākais risinājums» plūca komanda «PAPA». Augstāko izaugsmes potenciālu 48 stundu laikā demonstrēja komanda «ECHO», piedāvājot risinājumu, kas kalpotu kā atbalsts bruņoto spēku medicīnas dienestam, bet nominācijā «Lielākais progress» uzvarēja komanda «TANGO» par autonomu modulāro ūdens platformu. Tā hakatona laikā tika testēta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) peldbaseinā. 

Aizsardzības industrijas hakatonā rada 16 inovatīvus risinājumus«TANGO» un «PAPA» ieguva arī RTU Zinātnes un inovāciju centra specbalvu, kas nodrošinās komandām iespēju turpināt pilnveidot izstrādātos prototipus, izmantojot RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas atvērtā tipa darbnīcas «theLab» personāla konsultācijas un telpas tālākai idejas attīstībai.

Aizsardzības industrijas hakatonā rada 16 inovatīvus risinājumus

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku specbalvu saņēma komandas «SIERRA» un «CHARLIE». Pirmā attīsta tehnoloģiju, kas ļautu aprēķināt koordinātas plaša patēriņa droniem, savukārt otrā – risinājumu, kas palīdzētu noteikt objekta koordinātas ar militāro dronu palīdzību. 

Specbalvas komandām piešķīra arī citi hakatona sadarbības partneri – «Edge Autonomy», «Atlas», «Brasa Defence Systems» un mobilo sakaru operators «Latvijas Mobilais Telefons».

Kopumā 48 stundu laikā hakatonā attīstītas 16 inovatīvas idejas. Hakatona sākumā prezentēto ideju skaits bija vēl lielāks – 23. 

«Defence Makeathon Riga 2022» piedalījās gandrīz 100 dalībnieki, teju 30% no tiem – RTU studenti un zinātnieki. Daudzi hakatona dalībnieki pārstāvēja arī Latvijas Republikas Zemessardzes rindas. Gandrīz katrā no komandām bija dalībnieks ar militāro pieredzi, kas ļāva izstrādāt tādus risinājumus, kas būtu maksimāli pietuvināti militārās jomas vajadzībām. 

Hakatonu organizēja Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar RTU Zinātnes un inovāciju centru, un tā galvenais mērķis bija veidot ekosistēmu jaunu aizsardzības tehnoloģiju un risinājumu izstrādes veicināšanai.

Defence Makeathon Riga 2022

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. decembris, 2022 plkst. 10:18

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi