Aizpildītas visas plānotās budžeta studiju vietas RTU

25. augusts, 2009

Analizējot šā gada uzņemšanas rezultātus Rīgas tehniskajā universitātē, var secināt, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir gan lielāks jauno studentu pieplūdums, gan arī labāks zināšanu līmenis. Uz 1920 valsts budžeta finansētām vietām visās studiju programmās ir bijis konkurss, un visas plānotās studiju vietas ir aizpildītas.

25.08.2009.

Kopumā uzņemšana ir noritējusi veiksmīgi, jo bija intensīvs jaunostudentu pieplūdums. Piemēram, Transporta un mašīnzinību fakultātēpirmās prioritātes pieteikumu skaits divas reizes pārsniedza plānotobudžeta vietu skaitu. Arī Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijasfakultātē studētgribētāju bija ievērojami vairāk. Liels konkurss – 9,35pretendenti uz vienu budžeta studiju vietu, kā parasti, bijaArhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē. Arī Inženierekonomikas unvadības fakultātē saņemti vidēji 7 pieteikumi uz vienu budžeta vietu.Savukārt Būvniecības fakultātē studētgribētāju skaits, salīdzinot ariepriekšējiem gadiem, bija samazinājies.

Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē no šā gada irpavisam jauna, kopīgi ar Inženierekonomikas un vadības fakultātiizveidota starpdisciplināra pamatstudiju programma «Finanšuinženierija». Uz 10 budžeta vietām šajā programmā tika iesniegti 55pieteikumi. Sakarā ar to, ka daudzās specialitātēs bija lielākskonkurss, bija iespējams atlasīt reflektantus ar labākām sekmēm.

Šogad dienas nodaļā negaidīti daudz studentu pieteikušies mācītiesarī par maksu. Piemēram, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijasfakultātē, kur agrāk par maksu mācījās tikai daži studenti, irpieteikušies pat 72 «maksātgribētāji». Transporta un mašīnzinībufakultātē – 144.

Arī augstākā līmeņa studiju programmās uzņemšana noritēja veiksmīgi, un plānotais skaits budžeta studentu ir ieskaitīti.

Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šogad uzņemšanas process bijapārdomāts un raits, un reflektantiem nebija jāgaida garās rindās. Šogadpirmo reizi bija iespējams sagatavot pieteikumu arī elektroniski, undaudzi reflektanti šo iespēju izmantoja.

Vakara un neklātienes studijām ir pieteikušies mazāk studentu nekāiepriekšējos gados, tāpēc lielākajā daļā studiju programmu pieteikšanāslaiks nepilna laika studijām ir pagarināts līdz 11. septembrim. Loģisksskaidrojums šim neklātnieku nelielajam pieteikumu skaitam varētu būtekonomiski apsvērumi – nepilna laika studējošie lielākoties ir cilvēki,kuri strādā un maksā par studijām no saviem līdzekļiem – šajosekonomiskajos apstākļos viņi nolēmuši studijas uz laiku atlikt. To, kapamatstudijās ir maksas studentu pieplūdums, var izskaidrot ar to, kadaudzi vidusskolu tikko beiguši jaunieši vēl nestrādā, taču ģimene iratradusi iespēju studijas apmaksāt – daudzi nolēmuši arī ņemt valstsgarantēto studiju kredītu.

Iepriecinoši, ka, neskatoties uz pašreizējo ekonomisko situāciju,tik daudzi jaunieši ir izvēlējušies studēt RTU, lai savu dzīvi unkarjeru balstītu uz zināšanām un kvalifikāciju.

RTU SSAD

25. augusts, 2009 plkst. 16:24