Aicinām piedalīties 5 gadu jubilejas sacensībās «Robotika»

21. aprīlis, 2011

Gan mazi, gan lieli robotikas entuziasti tiek aicināti pieteikties ikgadējām robotikas sacensībām. Sadarbībā ar O!Karti piecu gadu jubilejas sacensības «Robotika 2011» norisināsies sestdien, 14. maijā, RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1.

Visiem robotikas entuziastiem līdz 12. maijam ir iespēja pieteikt vienu vai vairākus robotus dalībai sacensībās «Robotika 2011», kas norisināsies jau piekto gadu. Dalība sacensībās ir bez maksas. Pieteikšanās veidlapa atrodama: www.robotika.lv

Dalībniekiem ir iespēja startēt starptautiski atzītās robotu sacensību disciplīnās – līnijas sekotāju, sumo robotu un MicroMouse disciplīnās. Visdaudzpusīgākā ir sumo robotu disciplīna, kurā atsevišķi sacentīsies mini un 3 kg smagi roboti, kā arī pasaulē vienīgie iRobot putekļusūcēji Roomba roboti. Atsevišķs starts līnijas sekotāju un mini sumo robotu disciplīnās ir paredzēts iesācējiem – skolēniem un studentiem, kas sacensībās piedalās pirmo reizi, lai motivētu izstrādāt vēl kvalitatīvākus robotus. Netradicionālo robotu autori savus darbus var pieteikt Freestyle jeb disciplīnā bez ierobežojumiem.

Paralēli robotikas sacensībām darbosies tehniskās jaunrades darbnīcas, kur varēs gūt pamatiemaņas konstruēšanā un programmēšanā. Jauniešiem būs iespēja ar datora palīdzību cauri labirintam vadīt FESTO Robotino robotus. Savukārt «O!Kartes radošajā komunikāciju darbnīcā» apmeklētājiem būs iespēja šifrēt un viens otram pārraidīt ziņojumus, piešķirt savam kabatas telefonam personību, kā arī, pašiem mazākajiem, izprast kā darbojas telefons.

Latvijas Mobilā Telefona viceprezidents Ingmārs Pūķis: «Dzīvojot moderno tehnoloģiju laikmetā, esam nodrošināti ar ātrām un ērtām ierīcēm savā ikdienā. Taču jaunas idejas un inovācijas ir būtisks nākotnes izaicinājums. O!Karte dod iespēju jaunajiem talantiem un aktīvi iesaistās, lai sniegtu atbalstu inovatīvām idejām, kas, visticamāk, mainīs pasauli. Pirmos soļus mēs redzam šeit – ikgadējās Robotikas sacensībās. Ceram, ka sacensības un eksperimenti atklās daudz vērtīga. Lai šis notikums vieno jaunos izgudrotājus!»

Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš atzīst: ««Robotika» piesaista jauniešus inženierzinātnēm, tādēļ šīs sacensības Latvijai ir ļoti vajadzīgas. Kā apliecina pasaules prakse, valsts ekonomikas attīstībā būtiskāko lomu spēlē tieši inženierzinātnes, un ir pierādīts, ka inovācijas visbiežāk rodas dažādu nozaru saskarsmes punktos. Arī robotika ir starpdisciplināra, tas ir izziņas process, kura rezultātā var rasties jauni izstrādājumi, tehnoloģijas un risinājumi.»

Sacensības «Robotika 2011» organizē Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas klubs sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu. Pasākuma ģenerālsponsors ir O!Karte, kuras sauklis ir «Kam ir ko teikt!». Pasākumu atbalsta: Rīgas Tehniskā universitāte, SIA «FESTO», iRobot, SIA «Elfa Elektronika», SIA «Argus Radiodetaļu tirdzniecība». Sabiedrību palīdz informēt – Zparks.lv, Studentnet.lv, Boot.lv un E3 projekts.

Papildu informācija www.robotika.lv.

21. aprīlis, 2011 plkst. 13:53