Aicina uz diskusiju «Kā uzlabot uzņēmējdarbības inovāciju atbalsta politiku?»

21. novembris, 2023
Foto: pixabay.com

29. novembrī no plkst. 10.00 līdz 12.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrā, Ķīpsalas ielā 6a, Valsts kontroles, ministriju, universitāšu, uzņēmumu un jaunuzņēmumu pārstāvji diskutēs, kā uzlabot uzņēmējdarbības inovāciju atbalsta politiku. Diskusijā aicināti piedalīties visi interesenti, piesakoties līdz 27. novembrim.

Pieteikties dalībai diskusijā.

Diskusijas «dzinulis» ir Valsts kontroles revīzijas rezultāti un secinājumi par to, kā Latvijā plāno un īsteno inovāciju atbalsta politiku, īpaši vērtējot tos atbalsta pasākumus, kuru mērķis ir uzņēmumos attīstīt inovācijas, lai veicinātu to konkurētspēju un produktivitāti.

Latvijā inovāciju attīstība ir lielā mērā atkarīga no ES fondu finansējuma. Iepriekšējā ES fondu plānošanas periodā (2014. g.–2020. g.) inovāciju atbalsta pasākumiem Latvijā izmantots 681 milj. eiro publiskā līdzfinansējuma, taču sasniegt Nacionālās industriālās politikas pamatnostādnēs 2014.–2020. gadam noteiktos mērķus – uzlabot uzņēmumu konkurētspēju un produktivitāti – nav izdevies, liecina Valsts kontroles revīzija. Tajā tā vērtēja, kā Ekonomikas un Izglītības un zinātnes ministrija plāno un īsteno inovāciju atbalsta politiku.

Diskusijā piedalīsies:
•    Inese Kalvāne, Valsts kontroles padomes locekle;
•    Tālis Juhna, Rīgas Tehniskās universitātes rektors;
•    Līva Pērkone, konsultāciju aģentūras «Helve» vadošā partnere un līdzdibinātāja, TechChill Foundation valdes locekle;
•    Uldis Biķis, AS «Latvijas Finieris» padomes priekšsēdētājs;
•    Agnese Veckalne, medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmuma «Longenesis» operacionālā vadītāja, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas valdes locekle;
•    Raimonds Lapiņš, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks tautsaimniecības jautājumos;
•    Diāna Laipniece, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore.

Revīzijas ziņojums.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments