Aicina studentus pieteikties zinātņietilpīgo biznesa ideju inkubatorā «UniLab»

19. jūlijs, 2023

Līdz 1. augustam Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) studentiem ir iespējams pieteikties zinātņietilpīgo biznesa ideju inkubatoram «UniLab», aizpildot pieteikuma anketu inkubatora interneta vietnē. Programmas mērķis ir veicināt zinātniski ietilpīgu un tehnoloģisku risinājumu nonākšanu komerciālajā tirgū, palīdzot komandai spert pirmo soli sava augstas pievienotās vērtības uzņēmuma dibināšanā un agrīno investīciju piesaistīšanā.

«UniLab» piektajā uzsaukumā gaidām komandas, kuras patiešām grib dibināt savus uzņēmumus,» stāsta «UniLab» vadītājs Andris Baumanis. «Šis inkubators nav par izpēti vai prototipēšanu, bet tieši par savas zinātniskās vai tehnoloģiski ietilpīgās biznesa idejas pārvēršanu reālā jaunuzņēmumā; turklāt tagad un uzreiz,» viņš skaidro, uzsverot, ka «UniLab» var komandām nodrošināt tūlītēju pieeju akceleratoriem un pirmajām investīcijām – ir sarūpēti visi «drošības spilveni», visi nepieciešamie instrumenti veiksmīgam startam.

«UniLab» programmā četru mēnešu garumā komandām tiek sniegts atbalsts tehnoloģijas komercializācijas potenciāla novērtēšanai un individuālo ekspertu konsultācijas intelektuālā īpašuma aizsardzībai, ilgtspējīgas komandas izveidei un deep-tech uzņēmējdarbības uzsākšanai. Komandas saņem arī finansiālu atbalstu 5000 eiro apmērā sava biznesa modeļa validācijai un tehnoloģijas attīstībai tajā virzienā, kas ir ar visaugstāko biznesa potenciālu. Noslēdzot «UniLab» inkubatora programmu, komandām ir tehnoloģijas komercializācijas ceļa karte, nodibināts inovāciju jaunuzņēmums, kā arī gatavība piesaistīt agrīnās investīcijas.

Viens no gaidāmās sezonas jaunumiem – speed dating jeb ātrie randiņi ar eņģeļinvestoriem un uzņēmējiem no Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla «LatBAN». Līdz ar to komandām jau agrīnā stadijā būs tieša pieeja un atgriezeniskā saite no reāliem investoriem un uzņēmējiem. Savstarpējas sapratnes un kopīgu interešu gadījumā tas ļaus komandai strādāt ar konkrētu «biznesa eņģeli», kuram būs interese iesaistīties komandas darbā gan ar savu finansējumu, gan savu uzņēmējdarbības pieredzi.

Lai pieteiktos dalībai «UniLab», komandā ir jābūt vismaz vienam RTU vai LU studentam, kā arī kādam no komandas dalībniekiem ir jāpārstāv vismaz viena no STEM jomām – zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes vai matemātika. Ne visiem dalībniekiem jābūt studentiem –  jaunuzņēmumu komandās var apvienoties arī pētnieki, profesori un industrijas profesionāļi. Kopumā uzņems piecas atbilstošākās komandas.

Jaunajā sezonā inkubācijas programma un finansiālais atbalsts būs pieejams no 24. augusta līdz 30. novembrim.

«UniLab» inkubatorā savas deep-tech biznesa idejas ir attīstījušas jau 34 jaunuzņēmumu komandas, kurās kopumā piedalījās vairāk kā 110 dalībnieku. «UniLab» ir palīdzējis attīstīties tādām biznesa idejām kā, piemēram, «Smart Packaging», «Humico», «Bdetect», «Willeg», «FungiFuture», «Submarine», kas rada augstas pievienotās vērtības produktus un pakalpojumus.

Lai veicinātu zinātniski ietilpīgas uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, «UniLab» kopīgi dibināja un attīsta RTU un LU. «UniLab»  projektu līdzfinansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta (ERAF) projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/005 «RTU Studentu inovāciju granti» un projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/007 «Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem» līdzekļiem.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments