Aicina studentus, mācībspēkus un darbiniekus piedalīties bijušā Pasaules tirdzniecības centra telpu iedzīvināšanā

25. augusts, 2023
Ēka Elizabetes ielā 2. Foto: Kultūras ministrija

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piedalīsies žurnāla «Rīgas Laiks» sociālajā eksperimentā un aicina RTU mācībspēkus, studentus un citus entuziastus realizēt nebijušas idejas, iedzīvinot bijušā Pasaules tirdzniecības centra telpas.

«Rīgas Laiks» 30 gadu jubilejā aicina RTU studentus, darbiniekus, pētniekus un mācībspēkus piedalīties sociālā eksperimentā, pievienojoties radošu cilvēku veidotai videi ar iecerēm, jautājumiem un meklējumiem, kas tiecas ārpus ierastas domāšanas un tūlītējas pielietojamības rāmjiem teorētiskas domas dziļumos un tālumos. Eksperiments norisināsies Pasaules tirdzniecības centra ēkā Elizabetes ielā 2 jeb «mmājā».

Aicināti iesaistīties izgudrotāji un domātāji, kuri meklē negaidītus risinājumus praktiskām problēmām. Eksperimentā piedalās arhitekti, reklāmisti, dizaineri, antropologi, filozofi un citi entuziasti, kuri grib kaut ko iemācīties un spēj kaut ko iemācīt citiem.

RTU tiek dota iespēja apdzīvot divas no ēkas telpām. Lai to darītu, līdz 27. augusta plkst. 18.00 jāaizpilda pieteikuma anketa

Iniciatīvu par «mmājas» ieņemšanu un iedzīvināšanu atbalsta arī citas augstskolas – Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Universitāte un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. Organizatori ir iecerējuši līdz žurnāla «Rīgas Laiks» 30 gadu dzimšanas dienai, kas tiks atzīmēta no 6. līdz 12. novembrim, ēku veidot kā «domāšanai un sarunām labvēlīgu vietu, kur atgriezties pie sākumiem un pamatjēdzieniem, tos pārdomājot saistībā ar to, kas kopīgs zinātnei un mākslai, mākslai un mūzikai, mūzikai un politikai, politikai un teātrim, teātrim un reliģijai, reliģijai un dabai, dabiskajam un mākslīgi veidotajam, mākslīgi veidotajam un dabā atrodamajam, kā arī pārdomājot saistību starp valsts un dabas likumiem, dabas likumiem un dabas izmantošanu, dabiskās vides un apziņas vides piesārņojumu, brīvību un drošību.»

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments