Aicina pieteikties simulācijas spēlei par augstākās izglītības sistēmu Latvijā

22. septembris, 2010

Latvijas Studentu apvienība (LSA) līdz 7. oktobrim aicina pieteikties studentus simulācijas spēlei par augstākās izglītības sistēmu Latvijā. Spēle notiks 16.–17. oktobrī Latvijas Universitātē. Tā ir iespēja ieraudzīt augstākās izglītības sistēmu kopskatā, apzināties savu vietu tajā un saprast, kā ietekmēt procesus un lēmumus.

22.09.2010.

Šāda simulācijas spēle visiem Latvijas studentiem tiek tīkota pirmo reizi. To organizē LSA pārstāvji.

Simulācijas spēles princips ir ļaut tās dalībniekiem brīvi, bet atbilstoši savai lomai, darboties iepriekš izveidotā mikrovalstī. Tajā valda tādi paši spēles noteikumi kā dzīvē. Ir ministrs, augstskolas rektors, rektoru padome un citas institūcijas, kas kā spēlē, tā dzīvē nosaka lietu kārtību. Ir arī studenti, kas apvienojušies pašpārvaldēs. Spēle ir ierobežota laikā un telpā, tāpēc saspringtajā gaisotnē nāksies risināt problēmsituācijas, meklēt sadarbības iespējas un atbalstu. Spēlemāca stratēģiski domāt, neapjukt krīzes situācijās, plānot resursus.

Simulācijas spēlei aicināti pieteikties visu kursu studenti. Pieteikties iespējams, aizpildot elektronisko pieteikumu. Dalībnieku atlases galvenais kritērijs būs motivācija uzzināt, mācīties un saprast,ziņo organizatori.

Spēle tiek rīkota kā daļa no tradicionālā semināru cikla augstskolu līderiem «Studentu Līderu forums 2010», kas notika augustā.

Latvijas Studentu apvienības mērķis ir pārstāvēt Latvijas studentus un cīnīties par viņu kā nozīmīgas sabiedrības sociālās grupas tiesību uninterešu ievērošanu nacionālā un starptautiskā mērogā. Spēle tiek organizēta sadarbībā ar LU Sociālo zinātņu fakultātes Studējošo pašpārvaldi.

RTU Informācijas centrs

22. septembris, 2010 plkst. 12:31