Aicina pieteikties «Phd BalticTeach» doktorantūras skolām

22. janvāris
.
.
.

Baltijas vadošās tehnoloģiju universitātes – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Tallinas Tehnoloģiju universitāte un Kauņas Tehnoloģiju universitāte – sadarbībā ar vairākiem starptautiskiem partneriem aicina doktorantus, kuru pētniecība saistīta ar inovatīviem materiāliem, ilgtspēju un aprites ekonomiku, pieteikties dalībai doktorantūras skolā. Starptautiskā projektā «PhD BalticTeach» mērķis ir sniegt iespēju doktorantūras studentiem pilnveidot zināšanas un prasmes pētniecības ideju veiksmīgai komercializēšanai. 

Pieteikties dalībai doktorantūras skolām iespējams līdz 4. martam, aizpildot pieteikuma formu. 

Doktorantūras skolā tiks realizēti trīs mācību moduļi. Pirmā moduļa īstenošana tiks sākta jau aprīlī, dalībniekiem piedāvājot individuāli apgūstamus tiešsaistes mācību kursus un trīs dienu klātienes skolu, kas jūnijā norisināsies RTU. Mācību moduļa izskaņā studentiem tiks piedāvāts īpašs atbalsts inkubācijas programmā. Pārējie moduļi tiks īstenoti tādā pašā kārtībā, mainoties tikai klātienes skolu norises vietai un īstenotājiem. 

Dalība doktorantūras skolā studentiem ļaus izvērtēt savas idejas komercializācijas potenciālu, vienlaikus ar sistēmiskās domāšanas pieeju un izaicinājumos balstītu mācīšanos apgūstot veidus, kā pētniecības idejas ieviest tirgū. Projekta mērķis ir palīdzēt doktorantūras studentiem atrast un stiprināt sadarbību ar partneriem vietējā un starptautiskā mērogā, identificēt pētniecības rezultātu attīstības iespējas, kā arī, iespējams, pārvērst studentu idejas zinātņietilpīgos un tehnoloģiskos jaunuzņēmumos. 

«Attīstīt studentu inovāciju un uzņēmējspējas ir viens no RTU Zinātnes un inovāciju centra darbības mērķiem. Šādas starptautiskas doktorantūras programmas izstrāde ir vērtīgs instruments jaunajiem pētniekiem, lai pētniecības idejas notestētu, izvērtējot to komercializācijas potenciālu. Tā ir arī lieliska iespēja atrast sadarbības partnerus un mācīties no atzītiem nozares ekspertiem, tādējādi, iespējams, bruģējot ceļu uz augstas pievienotās vērtības jaunuzņēmuma izveidi nākotnē,» saka RTU inovāciju prorektore Liene Briede. 

Dalība katrā no apmācību moduļiem studentiem sniegs iespēju iegūt 6 ECTS kredītpunktus. Dalības maksa par katru doktorantūras skolas moduli ir 200 eiro. Jaunie pētnieki aicināti pieteikties dalībai vienam vai vairākiem apmācību moduļiem, tādējādi izmantojot iespēju piedalīties dažādās triju dienu klātienes skolās, no kurām katra saturiski fokusēsies uz citu tematu:

  • vasaras doktorantūras skola «Tirgus un patērētājs» norisināsies 2024. gada jūnijā Rīgā;
  • rudens doktorantūras skola «Biznesa plāns» norisināsies 2024. gada novembrī Tallinā;
  • ziemas doktorantūras skola «Investīciju piesaiste» norisināsies 2025. gada martā Kauņā.

Uzziniet vairāk par projektu un doktorantūras skolām. 

Projektu «PhD BalticTeach» finansē «EIT RawMaterials», un to īsteno RTU Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar Tallinas Tehnoloģiju universitāti, Kauņas Tehnoloģiju universitāti un vairākiem citiem starptautiskiem partneriem, tostarp Itālijas Nacionālo pētniecības padomi, Košices Tehnisko universitāti un Slovēnijas Ģeoloģijas dienestu.

Apvienojot vairāk nekā 300 vadošo rūpniecības uzņēmumu, universitāšu un pētniecības organizāciju no 20 valstīm, «EIT RawMaterials» ir viens no lielākajiem konsorcijiem pasaulē, kas, izmantojot atbalsta instrumentus, stiprina sadarbību, veicina zināšanu apmaiņu, jaunu uzņēmumu veidošanu un novatorisku risinājumu izstrādi visos produkta dzīves posmos, sākot no izpētes, ieguves un apstrādes līdz aizstāšanai, pārstrādei un aprites ekonomikai.
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. janvāris plkst. 12:38

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi