Aicina pieteikties «L`ORÉAL Baltic» stipendiju programmai «Sievietēm zinātnē»

5. marts, 2019
.
.
Kopš «L' ORÉAL Baltic» stipendijas programmas ieviešanas Latvijā 15 gadu laikā atzinību par savu ieguldījumu zinātnes jomā ir saņēmušas 42 zinātnieces no Latvijas, tostarp vairākas RTU zinātnieces. Viena no 2016. gada laureātēm - RTU Vispārīgas ķīmijas tehnoloģiju institūta vadošā pētniece Kristīne Šalma-Ancāne.

Līdz 15. martam iespējams pietiekties prestižajai «L`ORÉAL Baltic» stipendiju programmai «Sievietēm zinātnē». Atzīmējot stipendijas 15. jubilejas gadu Latvijā un trešo darbības gadu Igaunijā un Lietuvā, pirmo reizi septiņas Baltijas zinātnieces katra saņems 6000 eiro stipendiju par savu ieguldījumu zinātnē. Papildus tam šogad viena dalībniece no katras valsts tiks nominēta starptautiski atzītajai «L' Oréal-UNESCO For Women in Science International Rising Talents» programmai.  

Baltijas zinātnieces ir aicinātas pieteikties stipendijām, aizpildot pieteikuma anketu projekta «Sievietēm zinātnē» («For Women In Science») mājaslapā www.forwomeninscience.com.

Konkursa kārtībā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā tiks piešķirtas pa vienai stipendijai katras valsts zinātniecei ar doktora grādu līdz 40 gadiem pētījumu veikšanai dzīvības, vides zinātņu, fizikas un inženierzinātnes jomā. Papildus tam pa vienai stipendijai Igaunijā un Lietuvā, bet divas stipendijas Latvijā saņems doktorantes līdz 33 gadu vecumam pētījumu veikšanai dzīvības, vides zinātņu, fizikas un inženierzinātnes jomā.

Kopš «L' ORÉAL Baltic» stipendijas programmas ieviešanas Latvijā 15 gadu laikā atzinību par savu ieguldījumu zinātnes jomā ir saņēmušas 42 zinātnieces no Latvijas, tostarp vairākas RTU zinātnieces. Kopš 2017. gada stipendijas programma ir paplašinājusies un Baltijas reģionā ir apbalvotas divas zinātnieces no Lietuvas un divas no Igaunijas. Pasaulē kopumā atbalstītas vairāk nekā 2700 zinātnieces no 115 dažādām valstīm un godinātas 97 laureātes savas karjeras sasniegumos, tostarp profesore Elizabete H. Blakburna (Elizabeth H. Blackburn) un Ada Jonata (Ada Yonath), kuras godalgotas ar Nobela prēmiju. Starptautiskā stipendiju programma «Sievietēm zinātnē» aizsākta 1998. gadā.

Programmas «Sievietēm zinātnē» īstenošanu Latvijā aizsāka stipendijas goda patronese Vaira Vīķe-Freiberga. Stipendiju programma tiek īstenota sadarbībā ar visām trīs Baltijas valstu zinātņu akadēmijām un UNESCO Nacionālajām komisijām Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Šī ir vienīgā šāda veida atbalsta programma Baltijas valstīs zinātniecēm. Programma veicina Baltijas zinātnieču profesionālo attīstību, palīdzot sasniegt jaunus mērķus un vairot pienesumu gan zinātnei, gan sabiedrībai.

Savukārt «L`ORÉAL -UNESCO International Rising Talent» programmas mērķis ir popularizēt zinātnieču sasniegumus, iedvesmojot sievietes visā pasaulē un palīdzot jaunajām zinātniecēm īstenot izvirzītos mērķus. Šī nominācija tiek piešķirta piecpadsmit daudzsološām jaunajām zinātniecēm no dažādiem pasaules reģioniem, lai atbalstītu un mudinātu sievietes turpināt savu izvēlēto ceļu zinātnē.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. marts, 2019 plkst. 11:47

Līdzīgi raksti

Ziņas

_