Aicina pieteikt zinātniski ietilpīgas biznesa idejas universitāšu inkubatorā «UniLab»

10. februāris, 2022
.
.
.

Līdz 24. februārim iespējams pieteikties dalībai universitāšu inkubatorā «UniLab». Tā mērķis ir veicināt zinātniski ietilpīgu biznesa ideju attīstību un jaunu augstas pievienotās vērtības uzņēmumu dibināšanu.

Komandām tiek sniegts atbalsts idejas izstrādei un sākotnējai pārbaudei, sagatavojot tās nākamajai idejas attīstības fāzei – privātai vai publiskai investīciju piesaistei.
Inkubators komandām piedāvā ekspertu konsultācijas (biznesa plāna sagatavošanai, tirgus izpētei, darba grupu organizēšanai, komercdarbības idejas tehnoloģiskajai ekspertīzei un idejas attīstītāju komandas veidošanai), apmācības, ārējo ekspertu pakalpojumus, tehnoloģiskās ekspertīzes un atbalsta finansējumu biznesa idejas attīstībai.

Lai pieteiktos programmā, komandā ir jābūt vismaz vienam Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vai Latvijas Universitātes (LU) studentam, kā arī jāpārstāv kāda no STEM jomām – zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes vai matemātika. Ne visiem dalībniekiem jābūt studentiem –komandās var apvienoties arī pētnieki, profesori un jomas profesionāļi.

Universitāšu inkubatorā jau startējušas 17  komandas, to attīstīto ideju vidū ir tādi veiksmīgi projekti kā vibrāciju horeogrāfijas krekli «Ag Vibez», augsnes ražīguma palielināšanas šķīdums «Humico», viļņu enerģijas pārveidotājs «Willeg», risinājums, kas nodrošina vienkāršu jaudas un masas vadību elektrisko transportlīdzekļu dzinējiem, «Molular Drive», zemūdens iekārtu apsekošanas servisa automatizācijas sistēma «NavHome», cilvēka mentālā stāvokļa analīzes tehnoloģija, pielietojot viedā auduma sensoru un mākslīgo intelektu «TexTech» un citi.

«Mūsu vīzija ir mainīt pasauli. Es gribu redzēt pasauli, kur astoņiem miljardiem cilvēku ikdienišķi ir iespēja novērtēt savu emocionālo stāvokli patstāvīgi vai attālināti ar terapeitu,» saka Airita Erte, «TexTech» dibinātāja. «UniLab» programmā sešu mēnešu garumā attīstījām teorētiski izstrādātu tehnoloģiju līdz prototipa pirmajai versijai. Svarīgi bija nevis tikai attīstīt ideju, bet arī novērtēt pieprasījumu pēc mūsu produkta. Bija vērtīgi uzklausīt vadošo Latvijas un Eiropas ekspertus šajā jomā. Ekspertu viedokļi un padomi mums palīdzēja apzināt ierobežojumus un izprast iespējas, lai radītu inovatīvu un pieprasītu produktu,» viņa turpina.

Lai arī uzņemšanas pirmā kārta noslēgsies 24. februārī, komandām, kas piesakās ātrāk, jau iespējams saņemt individuālu novērtējumu un konsultācijas. 22. februārī norisināsies informatīvais pasākums par «UniLab»  programmu, sniegto atbalstu un iespējām.

Vairāk informācijas un pieteikšanās.

Universitāšu inkubatoru «UniLab» izveidojušas divas lielākās Latvijas augstskolas – RTU un LU. Projektu līdzfinansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un projekta Nr.1.1.1.3/18/A/007 «Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem» līdzekļiem.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. februāris, 2022 plkst. 12:21

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi