Aicina piedalīties starptautiskā mediju jomai veltītā hakatonā «MediaHack 2021»

21. maijs
.
.

No 3. līdz 6. jūnijam Latvijā notiks tiešsaistes hakatons, kas veltīts mediju jomas izaicinājumiem. Pasākumā aicināti piedalīties studenti, dizaineri, programmētāji un topošie uzņēmēji, kā arī mediju jomas pārstāvji. Komandām būs iespēja saņemt pieredzējušu mentoru un ekspertu atbalstu, lai izstrādātu risinājumus, kas uzlabos vai pat mainīs veidus, kā tiek radīts un patērēts mediju saturs. Labākās komandas cīnīsies par 3000 eiro balvu fondu ideju attīstībai pēc hakatona.

Dalība «MediaHack 2021» ir bez maksas, līdz 2. jūnijam tam var reģistrēties ikviens gan ar savu ideju, vai bez tās. Pieteikties var jau iepriekš izveidotas komandas, savukārt tiem, kas pieteiksies individuāli, būs iespēja veidot jaunu komandu vai pievienoties citai idejai. Reģistrācija.

Hakatona jeb ideju maratona mērķis ir 48h laikā radīt inovatīvas idejas mediju jomā, novērtēt idejas biznesa potenciālu un izveidot starpdisciplināras komandas, kas spēj šīs idejas realizēt dzīvē. Idejas var pieteikt četrās kategorijās: «Mediju satura radīšana», «Mediju satura izplatīšana», «Interaktīvs un iesaistošs mediju saturs» un «Nākotnes mediji». 

Hakatona laikā komandām būs iespēja saņemt padomus gan no mediju, gan tehnoloģiju jomas profesionāļiem un ekspertiem. Pirms hakatona tiek organizēti divi vebināri, kuros tiks runāts par mediju jomas izaicinājumiem un mediju tehnoloģiju tendencēm (26. maijs). Mākslīgais intelekts, 5G tehnoloģijas, paplašinātā un virtuālā realitāte – tās ir tikai dažas no tehnoloģijām, kas mainīs veidus, kā tiek radīts un patērēts mediju saturs.

«Jau kopš seniem laikiem tehnoloģijas ir mainījušas veidus, kā informācija tiek nodota un saņemta. Piemēram, Gūtenbergs, kurš radīja grāmatu iespiešanas tehnoloģiju, mainīja veidu, kādā ātrumā cilvēki var saņemt informāciju. Pateicoties šai tehnoloģijai, radās jaunas industrijas un sabiedrība kopumā kļuva daudz informētāka. Aicinu visus Latvijas studentus šajā hakatonā nākt ar drosmīgām idejām un radīt jaunas vai kombinēt esošās tehnoloģijas, kas ļaus veidot inovatīvu un interesantu mediju saturu, kā arī šī satura patērētājiem nodrošinās nebijušu un unikālu pieredzi,» saka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors Tālis Juhna.  

Savukārt LU Inovāciju centra LUMIC direktore profesore Signe Bāliņa norāda: «Hakatons – tā ir iespēja ikvienam dalībniekam atklāt savu potenciālu, dalīties ar idejām, iegūt jaunus domu biedrus un palīdzēt risināt sabiedrībai svarīgus jautājumus. Šī hakatona izaicinājumi ir saistīti ar mediju saturu un tā ietekmi uz mums visiem. Kopīgi komandā darbojoties pie kāda no izaicinājumiem jūs ne tikai paplašināsiet savu redzesloku, bet, iespējams, arī atradīsiet savu nākotnes aicinājumu!»

Tiešsaistes hakatonu organizē biedrība «WindHackers», kuras mērķis ir veicināt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu ideju veidošanos jauniešu vidē, kā arī apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro sadarbību un jaunu uzņēmumu izveidi. Pasākuma sadarbības partneri ir Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Tehniskā universitāte, RTU Dizaina fabrika, «DELFI», «Tilde», LSM.lv, Latvijas Radio 5, Latvijas Televīzija, mediju grupa «Latvijas Mediji», «Ghetto Games», «Vividly».

«Mēs saskaramies ar sociālo mediju gigantu dominances, viltus ziņu un esošo mediju biznesa modeļu izaicinājumiem, tāpēc mums ir vajadzīgi novatoriski risinājumi, lai mediji būtu uzticami, iesaistoši un pieejami visiem gan šobrīd, gan nākotnē. Kas un kā veido mediju saturu? Kā saturs tiek nogādāts auditorijai? Kā mēs mijiedarbojamies ar mediju saturu? Šie ir daži no jautājumiem, uz kuriem hakatona dalībnieki meklēs atbildes. Aicinām hakatona dalībniekus paskatīties uz mediju nozari no dažādiem skatu punktiem un izaicināt gan sevi, gan savu ideju», saka biedrības «WindHackers» vadītājs Kārlis Skuja.  

«DELFI» rūpējas par mediju nozares attīstību un kvalitatīvu izaugsmi, gan organizējot jauno žurnālistu skolu, gan atbalstot studentus ar stipendijām un prakses vietām. «Šoreiz mēs vēlamies atbalstīt jaunas idejas un risinājumus, kas varētu palīdzēt attīstīties medijiem un mūsu nozarei kopumā. Lai tas notiktu, hakatonā kā eksperti piedalīsies «DELFI» komandas pārstāvji, bet pirmās vietas ieguvējam nodrošināsim balvu 1500 eiro apmērā. Tāpēc aicinām dalībniekus būt drosmīgiem, aizrautīgiem un inovatīviem un nepieciešamības gadījumā vērsties pie mūsu ekspertiem, lai saņemtu padomu. Pēc hakatona esam gatavi izskatīt iespēju uzsākt sadarbību ar kādu no komandām, lai labākās idejas sasniegtu pēc iespējas lielāku auditoriju,» saka «DELFI» valdes priekšsēdētājs Konstantīns Kuzikovs.

Lai attīstītu studentos inovatīvu domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, RTU un LU īsteno projektu «Inovāciju granti studentiem». Visu programmu un līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantus. «MediaHack 2021» hakatons tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta Nr.1.1.1.3/18/A/007 «Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem».

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. maijs plkst. 9:27

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi