Aicina piedalīties augstākās izglītības jautājumiem veltītā videokonferencē

29. oktobris, 2010

Pirmdien, 1. novembrī, plkst. 11.30–12.30 Nordea banka aicina piedalīties videokonferencē, kur viens no apspriežamajiem jautājumiem būs augstākās izglītības reforma. «Samazinoties potenciālo studentu skaitam, augstākajā izglītībā būs nepieciešama «inteliģenta sarukšana»,» atzīst bankas ekonomisti.

29.10.2010.

Videokonference notiks no plkst.11.30 līdz 12.30, un to varēs vērot interneta mājaslapā. Preses konferenci var apmeklēt arī klātienē – Rīgā, K. Valdemāra ielā 62.

Samazinoties potenciālo studēt gribētāju skaitam, būs nepieciešams augstskolu un studiju programmu skaita samazinājums, uzskata «Nordea bankas» vecākais ekonomists Andris Strazds, kura vērtējumā nākamajai Saeimai neizbēgami būs jāstrādā pie augstākās izglītības reformas.

Viņš vērš uzmanību uz to, ka vēl šā gada sākumā Latvijā bija ap 32 000 jauniešu 18 gadu vecumā, bet 10.Saeimas laikā to skaits saruks par aptuveni 40% – līdz 19 000 – un tādā līmenī saglabāsies vēl vismaz desmit gadus.

«Tas nozīmē, ka attiecīgi saruks arī potenciālo studentu skaits un augstākajā izglītībā būs nepieciešama «inteliģenta sarukšana», tajā skaitā augstskolu skaita un studiju programmu skaita samazinājums. Šajā jomā ir iespējams ar būtiski mazāku kopējo izdevumu līmeni nodrošināt pat pakāpeniski pieaugošu izdevumu apjomu uz vienu studentu,» pārliecināts ir ekonomists.

Sīkāk par šiem jautājumiem un arī ekonomikas attīstības tendencēm un prognozēm A. Strazds 1. novembrī stāstīs video preses konferencē, kuras laikā tiks prezentēts jaunākais «Nordea» ekonomistu veidotas apskats «Economic Outlook».

Konferencē tiks apspriests arī jautājums par AS «Parex banka» un tās restrukturizācijas rezultātā izveidotās AS «Citadele banka» («Citadele»)pārdošanu.

RTU Informācijas centrs

29. oktobris, 2010 plkst. 17:26