Aicina izzināt, kā digitalizācijas procesi var palīdzēt radīt revolucionārus risinājumus pilsētvides mobilitātes jomā

11. aprīlis

Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centrs (RTU ZIC) 17. aprīlī aicina topošos un esošos uzņēmējus, digitālo inovāciju entuziastus, studentus un citus interesentus uz informatīvo sesiju «Digital Roadmapping and the Future of Mobility», kuras laikā varēs uzzināt, kā digitalizācijas procesi var palīdzēt veicināt uzņēmumu izaugsmi un radīt revolucionārus risinājumus pilsētvides mobilitātes jomā. Informatīvā sesija ir jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konferences «TechChill» satelītpasākums.

Plašāka pasākuma programma un reģistrācija līdz 16. aprīlim.

Pasākuma laikā apmeklētājiem varēs iepazīties ar nākotnes digitalizācijas  tendencēm un vienlaikus uzzināt vairāk par pilsētvides mobilitātes inovācijām, t.sk. iespējām, ko jaunuzņēmumiem piedāvā Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopiena «EIT Urban Mobility».

Informatīvās sesijas ietvaros dalībnieki varēs gūt ieskatu Latvijas vadošā tehnoloģiju inovāciju uzņēmuma «LMT» izstrādātajā 5G testa vidē, kas tiek izmantota dažādu inovatīvu risinājumu izpētei, attīstībai un testēšanai, tostarp autonomo un savienoto auto, satiksmes vadības, drošības un citu digitālo risinājumu testēšanai. Šādi ar infrastruktūras digitalizāciju saistīti mobilitātes inovāciju izmēģinājumi ir svarīgi pirms autonomo risinājumu ieviešanas izmantošanai ikdienas satiksmē.

Tāpat pasākuma apmeklētāji tiks iepazīstināti ar reāliem jaunuzņēmumu pieredzes stāstiem, piedāvājot atziņas, kas gūtas digitalizācijas un prototipēšanas procesu gaitā, piedzīvojot arī neveiksmīgus iznākumus. Papildus tiks sniegta plašāka informācija par digitālā ceļveža izstrādes, finansējuma piesaistes un atbalsta iespējām Latvijas uzņēmumu digitālajai transformācijai. Šī būs arī lieliska iespēja, lai izveidotu piekļuvi tā saucamajam DIH2 jeb digitālo inovāciju tīklam, kas apvieno digitālo inovāciju kontaktpunktus no vairāk nekā 30 Eiropas valstīm. DIH2 tīkls piedāvā digitālo un fizisko prototipēšanas atbalstu un citus pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstīšanai.

Informatīvā sesija klātesošajiem dos iespēju uzzināt par iespējām topošajiem un esošajiem uzņēmējiem apgūt uzņēmumuma digitālajai attīstībai nepieciešamās prasmes, izmantojot dažādus RTU piedāvātos digitālās kapacitātes celšanas kursus, piemēram, «Inovāciju attīstība un digitālā transformācija uzņēmuma izaugsmei», «Ievads datoru tīklos» un «Inženiertehnisko sistēmu drošība».

Pasākuma izskaņā neformālā gaisotnē apmeklētāji varēs izmantot tīklošanās iespējas, lai dibinātu kontaktu ar inovatoriem, nozares ekspertiem, mentoriem un citiem inovāciju entuziastiem.

Pasākums tiek organizēts kā jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konferences «TechChill» satelītpasākums, un tas norisināsies konferenču centrā «Fantadroms», Gustava Zemgala gatvē 76, Rīgā, no plkst. 15.30 līdz plkst. 18.30. Pasākums apmeklētājiem pieejams bez maksas. Norises valoda – angļu. Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, dalība pasākumā ar iepriekšēju reģistrāciju.

Pasākumu organizē RTU ZIC sadarbībā ar Latvijas Digitālo akseleratoru (DAoL), kas ir viens no diviem Eiropas Digitālās inovācijas centriem Latvijā (EDIC Latvija), un EIT zināšanu un inovāciju kopienām «EIT Urban Mobility» un «EIT Digital».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. aprīlis plkst. 14:55