Aicina apmeklēt RTU Bērnu universitātes nodarbības

16. oktobris, 2013

Sākumskolas vecuma bērni un viņu vecāki laipni aicināti apmeklēt Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu universitātes nodarbības, kurās tiek rastas atbildes uz daudziem jautājumiem. Piemēram, kāpēc ziemā dienas ir īsas? Kā radās zeme? Kāpēc iztvaiko ūdens? Kā rodas sniegs?

Otrdien, 15. oktobrī, nodarbībā «Izmanto spēku!» klātesošie uzzināja par četriem dabas fundamentālajiem spēkiem – gravitāciju, elektromagnētisko spēku, stipro un vājo mijiedarbību. Veicot praktisko uzdevumu, bērni pētīja magnētus un to mijiedarbību uz dažādām vielām. Nākamā nodarbība notiks otrdien, 22. oktobrī, plkst. 16, kurā bērni uzzinās par kustības pamatjēdzieniem (spēks, ātrums, ceļš), kā arī būs jāizveido folija laiviņa un jāpēta, kādu svaru tā spēj izturēt.

Tuvākās nodarbības:

• 29. oktobris plkst. 16 – «Darbs nav vilks». Apskatāmās tēmas: mehāniskā enerģija, darbs, jauda. Enerģijas nezūdamības likums. Vienkārši par speciālo relativitāti. Praktiskais uzdevums – noteikt savu jaudu un paveikto darbu.
  • 5. novembris plkst. 16 – «Kas ir elektrība un ko tā ziemā ēd?». Apskatāmās tēmas: pamatjēdzieni par elektrību (strāva, spriegums, pretestība, elektriskā ķēde), līdzstrāva un maiņstrāva. Praktiskais uzdevums – savienot vienkāršu elektrisku shēmu ar bateriju un spuldzīti, izmērīt strāvu un spriegumu.

Katru mēnesi nodarbībām ir cits temats, atbilstoši tam studenti kopā ar bērniem pēta kādu dabas parādību vai zinātnes lauciņu. RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes students Aleksandrs Kalinovskis ar domubiedriem vienkāršā veidā skaidro mazajiem fizikas likumus un atbild uz viņu jautājumiem. Nodarbības notiek reizi nedēļā, tajās apskatāmās tēmas tiek papildinātas un paskaidrotas ar praktiskiem uzdevumiem un eksperimentiem. RTU Bērnu universitāte ir lieliska vieta, kur sākumskolas bērni vecumā no 7 līdz 9 gadiem var pavadīt brīvo laiku pēc mācībām!

Eksperimentu darbnīcas bērniem rīko RTU Komunikācijas unmārketinga departaments kopā ar RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļuun ģimenes portālu mammamuntetiem.lv.

Vecāki bērnus var pieteikt uz vienu vai visām nodarbībām! Katrā nodarbībā tiek apskatīta konkrēta tēma.

Nodarbības notiek Rīgā, Brīvības ielā 40–16 (pagalmā) Gudro Sievu skolā.

Vairāk informācijas: , tālr. 67217065, 25665515.

RTU Informācijas centrs

16. oktobris, 2013 plkst. 14:03