95 jaunie vafeļu inženieri

16. februāris, 2012

15. februārī Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātē (RTU BF) norisinājās visgaršīgākās RTU konstruēšanas sacensībās – Vafeļu inženieris, kur dalībniekiem tikai no vafeļu plāksnēm un kausētas šokolādes bija jāuzbūvē augstākais tornis, kas spēj noturēt vienas ūdens glāzes svaru.

Skatīt galeriju

vafelu_inzenieris_0018.jpgRTU Studentu parlamenta un Būvniecības fakultātes Studentu pašpārvaldes rīkotajās sacensībās par labākā vafeļu inženiera titulu cīnījās 34 komandas, kopumā 95 jaunie inženieri. Jāpiemin, ka studentu konkurencē sacensībās piedalījās arī  3 skolēnu komandas, kas bija ieradušies RTU kā darbinieku un pētnieku ēnas.

Konstruēšana norisinājās 3 stundas un dalībnieku uzdevums bija uzbūvēt torni no vafeļu plāksnēm un šokolādes, kas spētu noturēt glāzi ūdens un būtu maksimāli augsts. Torņa būvēšanai tika izsniegtas 4 vafeļuplāksnes (~ A5) un 1 šokolādes tāfelīte (100 g).

Ja tornis spēja noturēt glāzi pilnu ar ūdeni, turpmākai vērtēšanā tika ņemti vērā 2 kritēriji: torņa augstums (cm) un dizains/konstrukcijas inovativitāte (max. 10 punkti). Kopējais rezultāts, lai iegūtu komandu rangu, tika aprēķināts šādi:

KOPVĒRTĒJUMS =0,7* (torņa augst./augstākais tornis) + 0,3* (atzīme par dizainu/10)

Sacensību tiesāšanas laikā gan tika novērots, ka RTU studentu radošumu un spējas nav iespējams ielikt kādos noteiktos rāmjos, tādēļ tika izveidotas papildus nominācijas, kas saņems veicināšanas balvas.

Nepārspējamākais dizains/Superizturība:
Komando (Uldis Garančs; Toms Matusēvičs; Matīss Stunda)

Kārtīgākais tornis:
Vafelātori (Oļegs Faizovs; Bruno Bašķers; Ģirts Apškrūms)

Inversā griešanās spēja:
Inženieris vafelē (Beate Jance; Arvis Kokins; Rūta Freimane)

Laureātu apbalvošana notiks trešdien, 22. februārī, plkst. 18.15 Āzenes ielā 12 (ETF) 105. auditorijā RTU SP kopsapulces laikā.

Savukārt visiem pārējiem dalībniekiem no 20. februāra RTU SP birojā Āzenes ielā 22 būs iespēja saņemt Atzinības rakstus par piedalīšanos sacensībās.

Sacensību organizatori pateicas kuplajam dalībnieku pulkam, kas piepildīja visu lielo auditoriju un vēl gaiteni pie tās! Atvainojamies par šaurību un citām neērtībām, taču ļoti ceram Jūs ieraudzīt līdzīgās sacensībās arī turpmāk!

RTU Studentu parlaments

16. februāris, 2012 plkst. 16:17