7-IP Baltijas reģiona informācijas diena un iespēju darbnīca – pieredzes apmaiņai un kontaktiem

6. septembris, 2011
.
.
.

Dalīties pieredzē un palielināt Baltijas reģionā īstenoto Eiropas Komisijas (EK) 7. Ietvarprogrammas (7-IP) pētniecības un attīstības projektu skaitu – šāds bija galvenais iemesls, kādēļ RTU Transporta apakšprogrammas uzsaukuma Baltijas reģiona informācijas dienā un iespēju darbnīcā 13. septembrī pulcējās interesenti un transporta, enerģijas, materiālzinātnes jomas eksperti no vairākām Eiropas valstīm. 

 Skatīt galeriju  

ip-7_transnew_etna.png

Kā pasākuma atklāšanā atzina RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, transporta joma ir viens no nozīmīgākajiem zinātnes virzieniem visā pasaulē, kurā no Latvijas aktīvākie spēlētāji ir RTU Būvniecības fakultātes Materiālu un konstrukciju institūts, vairākas RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes struktūrvienības, Fizikālās enerģētikas institūts u. c.

Lai arī līdz šim Baltijas reģionā īstenoto Eiropas līmeņa pētniecības un attīstības projektu skaits nav pārāk liels, to ir iespēja palielināt, atzina RTU vadošais pētnieks, EK 7. Ietvarprogrammas Nacionālā kontaktpunkta eksperts Kaspars Kalniņš, kurš pasākuma dalībniekus iepazīstināja arī ar 7-IP partnerības piedāvājumu sagatavošanas labo praksi.

Baltijas reģiona informācijas dienā un iespēju darbnīcā vairāki eksperti sniedza pārskatu par izsludināto 2012. gada darba programmu un aktīvajiem partnerības meklējumiem EK 7-IP Transporta tematikā, Eiropas Komisijas Pētniecības un inovāciju ģenerāldirektorāta Transporta pētniecības direktorāta Aeronautikas nodaļas vadītājs Tits Jūrimē (Tiit Jürimä) iepazīstināja ar plānoto EK pētniecības programmu «Horizon 2020» (2013.–2020. gadam) u. c.

Notika arī apaļā galda sanāksme ar ASD – Aerospace & Defence Association of Europe, kurā zinātniekiem un citiem interesentiem tika sniegta iespēja prezentēt savas pētniecības iestrādes.

EK 7. Ietvarprogramma (7-IP) ir EK zinātnes finansēšanas instruments 2007.–2013. gadam. 7-IP projektu konkursu kopums pētniecībai un tehnoloģiju attīstībai tika izsludināts jau 20. jūlijā. Projektu kopumā iekļauti kopskaitā 55 projektu konkursi ar kopējo budžetu gandrīz septiņi miljardi eiro. Šis ir līdz šim lielākais EK projektu konkursu kopums, un tajā tiek sniegta iespēja piedalīties arī Latvijas zinātniekiem.

Viens no galvenajiem Eiropas līmeņa pētniecības un attīstības projektu pievienotās vērtības aspektiem ir starptautiska pieeja. Daudzas pētniecības problēmas ir tik sarežģītas, ka tās iespējams risināt tikai sadarbojoties starpvalstu līmenī, turklāt sadarbība stiprina arī rūpniecības zinātnisko un tehnoloģisko bāzi, kā arī paaugstina zinātnieku konkurētspēju un mazināt Eiropas pētniecības jomu sadrumstalotību. Tāpēc pētniecības projekti tiek īstenoti konsorcijā ar dalībniekiem no dažādām Eiropas un pasaules valstīm, un līdzdalībai 7-IP projektu īstenošanā ir nepieciešami kontakti un mobilitāte ārpus valsts robežām.

Atbalstu Baltijas reģiona informācijas dienā un iespēju darbnīcā sniedza 7-IP projekti TransNEW un ETNA.

Detalizētāka informācija par 7-IP finansējumu.

Papildu informācija:
Kaspars Kalniņš,
EK 7. Ietvarprogrammas Nacionālā kontaktpunkta eksperts,
RTU vadošais pētnieks
E-pasts:

Informācijas centrs

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

6. septembris, 2011 plkst. 19:23

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi