7,5 tonnas smagais mehu simbols zobrats ieguvis jaunu krāsu

19. jūlijs, 2019
.
.
Laika zobs krietni bija pabojājis fakultātes simbola zobrata izskatu, tāpēc, gatavojoties jaunajam akadēmiskajam gadam, ko MTAF uzsāks jaunajās telpās Ķīpsalā, MTAF nekustamā īpašuma speciālists Juris Korhs zobratam piešķīra jaunu krāsu. Foto – Elīna Karaseva, RTU  

Vizuālas pārvērtības, iegūstot jaunu krāsu, ir piedzīvojis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 7,5 tonnas smagais zobrats. Tas ir MTAF jeb mehu simbols, kas no līdzšinējās mītnes vietas Mežaparkā atceļojis līdzi fakultātei uz tās jaunajām mājām RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā. 

Milzu zobrats MTAF simbols ir jau 40 gadus. Laika zobs krietni bija pabojājis tā izskatu, tāpēc, gatavojoties jaunajam akadēmiskajam gadam, ko MTAF uzsāks jaunajās telpās Ķīpsalā, MTAF nekustamā īpašuma speciālists Juris Korhs zobratam piešķīra jaunu krāsu. 

Ideja par fakultātes simbolu radās pagājušā gadsimta 70. gados, fakultātes pārstāvjiem atgriežoties no prakses sociālistisko valstu augstskolās, kur mehāniķu simboli bija gan lokomotīves, gan retro automobiļi. RTU transporta inženieri izvēlējās zobratu. Uz fakultāti tas atceļoja 1979. gadā no Brocēnu cementa kombināta, pateicoties bijušajam fakultātes docentam un inženierzinātņu vēsturniekam Helmutam Guļevskim. Mehi zobratam būtībā deva otru dzīvi, jo tas bija nolemts metāllūžņu izgāztuvei.

Lielo zobratu sākotnēji uzstādīja pie fakultātes ēkas Sakaru ielā, vēlāk tas līdzi mehiem devās uz mītnes vietu Mežaparkā, taču, īstenojot RTU ieceri visas inženierzinātņu fakultātes koncentrēt RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, šā gada februārī zobrats jaunās mājas atrada pie MTAF jaunās ēkas ieejas Ķīpsalas ielā 6B.   

RTU jeb toreiz – Rīgas Politehniskais institūts (RPI) savu studentu pilsētiņu Ķīpsalā sāka veidot jau 1965. gadā, un toreiz tas bija Baltijas mērogā unikāls projekts, jo tāda fenomena nebija nevienā kaimiņvalstī. Taču toreizējais RPI rektors Aleksandrs Veiss stingri īstenoja ieceri visas RPI fakultātes, kopmītnes, sporta un administratīvās ēkas koncentrēt vienuviet. 

Ķīpsalā kā pirmā tika iemitināta Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte, bet pēc tam arī Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte, Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, Arhitektūras fakultāte. Pateicoties Eiropas Savienības fondu finansējumam, RTU turpina attīstīt studentu pilsētiņu, un pēdējo desmit gadu laikā ir renovēta daļa veco ēku, kā arī uzceltas jaunas – Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte, Laboratoriju māja, Zinātniskās bibliotēkas jaunais korpuss jeb Studentu māja. 

MTAF jaunais studiju gads būs pirmais Ķīpsalā. Tuvākajos gados tur iecerēts uzbūvēt arī jaunu ēku Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātei. 

RTU MTAF Lielā zobrata krāsošana

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. jūlijs, 2019 plkst. 12:28

Līdzīgi raksti

Ziņas

_