28. oktobrī atklās jauno RTU Zinātnes un inovāciju centru

24. oktobris, 2022
.
.
.

28. oktobrī plkst. 10.00 ar svinīgu ceremoniju klātienē un virtuālajā realitātē tiks atklāts jaunais Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs, kurā studenti, uzņēmēji, zinātnieki un pētnieki varēs radīt inovatīvus produktus un attīstīt zinātņietilpīgas idejas, izmantojot jauno plaša spektra aprīkojumu atvērtā tipa darbnīcās, kā arī kopstrādes un citas telpas. 

RTU Zinātnes un inovāciju centra mērķis ir paaugstināt jeb iespējot novatoru kapacitāti, veicinot un īstenojot inovāciju un zināšanu pārneses procesu, līdzsvarojot un pielāgojot inovāciju sistēmu un piesaistot tās darbības nodrošināšanai nepieciešamos resursus. Centrs nodrošina gan inovatīvu produktu izstrādi, gan attīsta dažādus nacionāla un starptautiska mēroga instrumentus ideju attīstībai no agrīnas stadijas līdz globālai tirgus iekarošanai. Centrs līdzdarbojas arī inovāciju ekosistēmas un inovāciju politikas veidošanā Latvijā un Eiropā. 

Vairāk nekā 1000 kvadrātmetru plašajās telpās RTU Būvniecību inženierzinātņu fakultātes, Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvā izvietota tīrā un netīrā prototipēšanas darbnīca, kurā pieejams plašs tehniskais aprīkojums – lāzergriešanas, vakuumformēšanas iekārtas, dažādas 3D drukas iekārtas, kas papildinātas arī ar konveijera lentu neierobežota garuma detaļu drukāšanai, nosūces galds, kas ļaus veikt plašāka mēroga apstrādes procesus, CNC frēze un citas iekārtas prototipēšanai, kas ir vitāli nepieciešamas mūsdienu ražošanas vai produktu izstrādes procesos. Plānots, ka centra tehniskais aprīkojums arvien tiks paplašināts. 

Centrā būs kopstrādes telpa, vairākas sapulču telpas, pasākumu un konferenču zāle. Tur mājvietu radis arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju biznesa centrs. 

Būs pieejams atbalsts no RTU Zinātnes un inovāciju centra speciālistiem – augsta līmeņa inženieriem, rūpnieciskajiem dizaineriem un citiem ekspertiem, kas palīdzēs studentiem, zinātniekiem, pētniekiem, kā arī ieinteresētajiem uzņēmumiem attīstīt inovatīvus produktus. 

Atklāšana virtuālajā realitātē
28. oktobrī plkst. 10.00 centrs tiks svinīgi atklāts, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas. Atklāšanā piedalīsies RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, zinātņu prorektors Tālis Juhna, Zinātnes un inovāciju centra direktore Liene Briede, Ekonomikas ministrijas, kā arī citu iestāžu un uzņēmumu pārstāvji.

Atklāšanā interesentiem būs iespēja iepazīt centra jaunās telpas, kā arī uzzināt par plašajām atbalsta un citām iespējām, ko sniegs jaunais RTU Zinātnes un inovāciju centrs. No plkst. 10.40 līdz 12.30 centrā notiks RTU Pētniecības platformu brokastis, kurās regulāri tiekas RTU zinātnieki un uzņēmēji, lai iepazītos ar jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem un apspriestu starpdisciplināras sadarbības iespējas. Savukārt plkst. 12.00–13.30 uz Latvijas inovāciju ekosistēmas nākotnes prototipēšanas meistarklasi aicināti uzņēmumu vadītāji un par Latvijas inovāciju ekosistēmas attīstību atbildīgie lēmumu pieņēmēji, bet plkst. 17.00 uz īpašu iepazīšanās pasākumu – RTU un Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) doktorantūras studenti. Doktorantiem par aktualitātēm stāstīs RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas stūrmane, pazīstamā mentore un ideju fitnesa meistare Elīna Miķelsone, Studentu inovāciju grantu projektu vadītāja Ieva Ose un komercializācijas apmācību zinātniekiem «Co.Lab» koordinators Artis Cicens. Uzrunu teiks arī doktorantu studiju nodaļas vadītājs Lauris Bisenieks, kā arī RTU HPC centra pārstāve.

28. oktobrī jaunajās telpās norisināsies arī Energoefektivitātes nedēļas pasākumi, bet vakarpusē un visu nedēļas nogali – ikgadējais klimata risinājumu hakatons «Climathon».

Reģistrēšanās 28. oktobra pasākumiem. 

Reģistrēšanās doktorantiem. 

31. oktobris – Studentu un uzņēmumu diena
RTU Zinātnes un inovāciju centra jauno telpu atklāšanas pasākumi turpināsies arī 31. oktobrī ar Studentu un uzņēmumu dienu un 1.novembrī ar Jaunuzņēmumu dienu. 

31. oktobrī plkst. 14.00 studenti tiek aicināti uzzināt par jaunajām Zinātnes un inovāciju centra sniegtajām iespējām, bet pēcāk iesaistīties vairākās radošās aktivitātēs. Plkst. 15:00 notiks radošā NEdarbnīca «Varoņa ceļojums», kurā studentu komandas, izmantojot atzītu dizaina domāšanas pieeju, dinamiskā vidē radīs idejas un tās prototipēs, kā arī apgūs īsrunas jeb pitča prasmes. Tā būs iespēja pārbaudīt savas ātrās reaģēšanas spējas īstermiņa komandā un veidot pozitīvu ietekmi, risinot sabiedrībā aktuālus jautājumus. Savukārt plkst. 17.00 norisināsies meistarklase «Digitālie prototipēšanas rīki», kurā studentiem būs iespēja uzzināt par dažādiem prototipēšanas rīkiem un trikiem, risinot praktiskus uzdevumus. Dienas noslēgumā plkst. 19.00 studenti tiek aicināti uz zinātniskās fantastikas filmu vakaru. 

Studentu reģistrēšanās 31. oktobra pasākumiem. 

31. oktobrī iepazīties ar jaunajām RTU Zinātnes un inovāciju centra iespējām tiek aicināti arī uzņēmumu vadītāji un pārstāvji. Plkst. 12.00 uz branču un sarunu par inovācijām tiek aicināts ikviens inovācijās ieinteresēts uzņēmums, bet plkst. 13.00 būs iespēja piedalīties praktiskā seminārā «U teorija nākotnes vadītājiem», ko vadīs Georgs Rubenis. Savukārt inovāciju ideju testēšana jeb individuālas konsultācijas ar Zinātnes un inovāciju centra ekspertiem – dažādu specializāciju inženieriem un citiem speciālistiem – būs pieejamas no plkst. 15.00, un to laikā būs iespēja pārrunāt jaunu produktu prototipēšanas, izstrādes un citas sadarbības iespējas.

Uzņēmumu eģistrēšanās 31. oktobra pasākumiem. 

1. novembris – Jaunuzņēmumu diena
1. novembrī notiks Jaunuzņēmumu diena, kurā plkst. 12.00 uz sarunu tiek aicināti jaunuzņēmumu pārstāvji, lai ne tikai aktualizētu tēmu par universitātes lomu jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstībā, bet arī pārrunātu RTU Zinātnes un inovāciju centra sniegtās atbalsta un sadarbības iespējas. Plkst. 13.00 norisināsies meistarklase «Ideju fitness jeb kā uzlabot savas idejas», bet plkst. 14.00 būs iespēja uzklausīt veiksmīgu Latvijas jaunuzņēmumu pieredzes stāstus, kā arī dalīties savā pieredzē. Savukārt plkst. 15.00 ar savu pieredzi dalīsies viens no inovatīvākajiem  un veiksmīgākajiem Igaunijas jaunuzņēmumiem «UPcatalyst», kas piedalās pasaules «zaļajā revolūcijā», ražojot ilgtspējīgus oglekļa nanomateriālus un grafītu jebšu izejmateriālus, kas izgatavoti no rūpnieciskajiem atkritumiem. 1. novembra noslēgumā jaunuzņēmumiem būs iespēja vienuviet satikt dažādu jomu RTU pētniekus un pārrunāt sadarbības iespējas jaunu inovatīvu produktu izstrādē.

Jaunuzņēmumu reģistrēšanās 1.novembra pasākumiem. 

Visi RTU Zinātnes un inovāciju centra atklāšanas pasākumi ir bez maksas un pieejami plašam interesentu lokam, tomēr pirms to apmeklēšanas nepieciešams reģistrēties.

Programma.

RTU Zinātnes un inovāciju centrs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. oktobris, 2022 plkst. 15:02

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi