13. martā RTU notiks basketbolista Daira Bertāna atklātā lekcija

21. februāris
.
.
.
Dairis Bertāns. Publicitātes foto.

Kā veidot un vadīt komandu, kā to iedvesmot lieliem mērķiem un motivēt šos mērķus sasniegt – zināšanās par to 13. martā plkst. 16.30–17.30 atvērtā lekcijā dalīsies Latvijas basketbola izlases kapteinis Dairis Bertāns. Uz lekciju aicināti gan Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti, gan jebkurš interesents, kura ikdienā saistīta ar darbu komandā.

Atvērtā lekcija notiks RTU Zinātnes un inovāciju centra zālē «The Moon», Ķīpsalas ielā 6a, 2. stāvā.

D. Bertāns ir Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības kapteinis, kura vadībā izlase izcīnīja augsto piekto vietu Pasaules kausā 2023. gadā. Pieredzējušais basketbols, kurš palīdzēja Latvijai izcīnīt bronzu arī 2007. gada U18 Eiropas čempionātā, spēlējis dažādos augsta līmeņa klubos un kopš pagājušā gada ir Latvijas čempionu «VEF Rīga» uzbrucējs. 

Lekcija tiek organizēta kursā «Vertikāli integrēts projekts» (VIP), kurā studenti no dažādām studiju programmām un līmeņiem (no RTU Inženierzinātņu vidusskolas līdz doktorantūrai) sadarbojas ilgtermiņa pētniecības projektos, vienlaikus stiprinot un paplašinot mācībspēku zinātnisko darbību. Darbība vertikāli integrētās komandās palīdz dalībniekiem pilnveidot vienam otra zināšanas, stiprināt sadarbības un komunikācijas prasmes, iemaņas strādāt komandā. Kursā maģistranti un doktoranti uzrauga bakalaura līmenī studējošo darbu projektēšanas un izpētes projektā, kas var būt arī dala no maģistranta vai doktoranta pētniecības darba. 

VIP 2024. gada pavasara sezona ir tikko sākusies. Šogad tajā piedalās septiņas komandas, attīstot pētniecības projektus bioenerģijas, notekūdeņu attīrīšanas, robotikas, kosmosa, sensoru tehnoloģiju, energoelektronikas un iekštelpu gaisa kvalitātes jomā. Vairāk informācijas.

Šajā sezonā VIP kursu īsteno RTU Ūdens sistēmu un biotehnoloģijas institūts sadarbojoties ar Zinātnes un inovācijas centru, kas nodrošina kvalitātes kontroli un palīdzību projektēšanā un prototipa izgatavošanā.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. februāris plkst. 10:54

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi