101 skolnieku komanda piedalās RTU zinātnisko darbu konkursā

15. novembris, 2010

Noslēgusies pieteikšanās dalībai Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) izsludinātajā gadskārtējā zinātniskās pētniecības darbu konkursā vidusskolēniem un viņu skolotājiem «Nāc un studē RTU!». Šogad konkursā piedalīsies 101 komanda jeb 235 Latvijas vidusskolēni un 80 skolotāji.

15.11.2010.

Līdz 1. februārim, izmantojot skolā gūtās teorētiskās zināšanas, skolēniveiks zinātniskus pētījumus un praktiskus eksperimentus par visdažādākajām tēmām. Tiks meklēti efektīvākie ēku siltināšanas paņēmieni Latvijas apstākļiem, apskatīti alternatīvās enerģijas un tehnoloģiju veidi un to izmantošanas iespējas, kā arī energoefektīvas ēkas principu ieviešana skolas ēkās un gaismas diožu lietojums. Skolēni analizēs nodarbinātības un bezdarba problēmas, pētīs kultūras vēstures mantojumu savā pilsētā vai novadā, noskaidros, kāda ir arhitektūras lomamūsdienu sabiedrībā, vai senās būvniecības tehnoloģijas var izmantot arī 21. gadsimtā un kādus inovatīvus materiālus lieto mūsdienu arhitektūrā. Jaunie pētnieki izstrādās priekšlikumus eksakto priekšmetu apguves uzlabošanai skolā, piedāvājot uzskatāmus un viegli veicamus eksperimentus. Vidusskolēnu pētījumi atklās, vai elektrības stabi var būt dizaina elements pilsētā, kā izmantot robotus sadzīvē, vai mobilais telefons ietekmē mūsu veselību un kāda ir fizikas saistība ar mūsdienu medicīnu.

Konkursam iesniegtos darbus vērtēs RTU ekspertu komisija. Desmit labāko darbu autori cīnīsies par uzvaru klātienē konkursa finālā – «Jauno pētnieku dienā» – 2011. gada 12. martā. Konkursa uzvarētāji – pirmo trīsvietu ieguvēji – iegūs naudas balvas un RTU Atzinības rakstus. Konkursažūrija atsevišķi vērtēs arī katra dalībnieka individuālo sniegumu un izvēlēsies vienu vai vairākus 12. klases skolēnus, kuri ārpus konkursa varēs iestāties RTU pamatstudiju programmās.

Konkursa «Nāc un studē RTU!» mērķis ir rosināt vidusskolēnu – topošo studentu – interesi par eksaktajām zinātnēm, RTU piedāvātajām inženierzinātņu studiju programmām un inženieru karjeras iespējām.

Konkursa ģenerālsponsors ir viens no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā «Skonto būve». Konkursa īstenošanu atbalsta žurnāls «Ilustrētā Zinātne», informatīvo atbalstu sniedz: «Latvijas Avīze», «Diena», «Swedbank» jauniešu programma «Open», TVNET, Kurzemes radio un Latgales radio.

SSAD

15. novembris, 2010 plkst. 11:33