10.–12. maijā notiks starptautiskā vides un klimata tehnoloģiju konference «Conect 2023»

2. maijs, 2023

Pulcējot zinātniekus un ekspertus no 25 valstīm, 10.–12. maijā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks starptautiskā zinātniskā konference «Conect 2023», kuru ik gadu organizē RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts (VASSI). Pēc Covid pandēmijas ierobežojumiem, ar ko konferences organizētājiem nācās saskarties vairākus iepriekšējos gadus, šogad tā notiks ar vēl lielāku vērienu.

«Conect» tiek rīkota katru gadu, lai veicinātu zinātnieku pētījumu rezultātu apmaiņu enerģētikas un vides inženierzinātņu jomā, kā arī dotu iespēju zinātniekiem un doktorantiem publicēt savus zinātniskos rakstus un pētījumu rezultātus.

Šogad konference notiks trīs dienas RTU auditoriju centrā Domus Auditorialis, Zunda krastmalā 8. To atklās klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars, Itālijas vēstnieks Latvijā Alessandro Monti un RTU rektors Tālis Juhna.

Konferences uzmanības centrā šogad būs ļoti plašs tēmu loks – vides un enerģētikas politika un sistēmas, centralizētā siltumapgāde, energoefektivitāte, atjaunojamās enerģijas tehnoloģijas, biotehnoloģijas, zema oglekļa ekonomikas attīstība, bioekonomika, bioresursi, ilgtspējība un noturība. Konferences laikā dalībnieki piedalīsies virknē plenārsēžu un paneļdiskusiju, paralēli tām liels skaits zinātnieku iepazīstinās ar saviem jaunākajiem pētījumiem.

Konferences dalībnieki iepazīs arī inovācijas industrijā, apmeklējot medicīnas aprūpes atkritumu apstrādes uzņēmums SIA «Lautus» un siltumapgādes uzņēmumu «Salaspils siltums», kas izmanto saules enerģiju centralizētajā siltumapgādes sistēmā.

Konference notiks klātienē, taču dalībnieki tai varēs pieslēgties arī tiešraidē.

Ikgadējo starptautisko konferenci RTU VASSI rīko kopš 2008. gada.

Konferences raksti tiks publicēti žurnālā «Environmental and Climate Technologies» un indeksēti Scopus un Web Of Science datubāzēs.

Vairāk informācijas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments