Trešo gadu pēc kārtas RTU Talantu programmā studijas uzsāk izcilākie Latvijas jaunieši

31. augusts, 2022
.
.
.
STEM izglītībai Latvijā beidzot tiek likts stabils un sistēmisks pamats, uzrunājot Talantu programmas dalībniekus, saka tās patrons, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks un RTU absolvents Valdis Dombrovskis. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Lai piesaistītu inženierzinātņu studijām spožus talantus un motivētu viņus nākotnē darboties zinātnē, kļūt par izciliem inženieriem, novatoriem un vadītājiem, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) jau trešo gadu īsteno Talantu programmu. 2022/.2023. akadēmiskajā gadā studijas Talantu programmā sāks ap 50 īpaši talantīgu jauniešu no visas Latvijas, kuriem būs iespēja studēt pēc individuāla plāna, lai studiju gadus izmantotu pēc iespējas efektīvāk, un pilnveidot prasmes, kas vitāli nepieciešamas darba tirgū.

«Šodien, zināšanu ekonomikas laikmetā, cilvēces svarīgākais aktīvs un bagātība ir zināšanas,» atklājot Talantu programmas trešo sezonu, norāda RTU Talantu programmas patrons, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks un RTU absolvents Valdis Dombrovskis. Viņš pauž gandarījumu, ka Talantu programma ir populāra studētgribošo vidū un stabili attīstās, un ka puse no RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolventiem izvēlas mācības turpināt Latvijā, RTU. 

«Ar to var teikt, ka STEM izglītībai Latvijā beidzot tiek likts stabils un sistēmisks pamats. Ar pašreiz RTU izstrādes procesā esošo STEAM stratēģiju eksakto zinātņu izglītība Latvijā piemērojas pasaules tendencēm, papildinoties ar «A», jeb Arts komponenti. Tas ir tikai loģiski, jo talants pēc definīcijas iekļauj sevī radošumu. Radošums un spēja domāt ārpus rāmjiem ir inovāciju pamatu pamats. Savukārt tieši inovācijas ir produktivitātes un arī mūsdienu zinātnes un tehnoloģiju galvenais dzinējspēks. Inovācijas jeb spēja zināšanas pārvērst konkrētā tirgū pieprasītā produktā ir valsts ekonomikas konkurētspējas stūrakmens,» norāda V. Dombrovskis. 

Arvien pilnveidot un attīstīt programmu RTU ļauj SIA «Mikrotīkls» atbalsts. 

«Talantīgi jaunieši ir Latvijas lielākā bagātība,» pauž RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. RTU atbalsta talantīgos jauniešus dažādos veidos, piemēram, 2015. gadā tika nodibināta RTU Inženierzinātņu vidusskola, lai dotu iespēju īpaši talantīgiem jauniešiem no visas Latvijas sagatavoties inženierzinātņu studijām, bet pirms trim gadiem – Talantu programma. «Šī programma ir iespēja visu Latvijas skolu audzēkņiem iestāties RTU un studēt pēc īpašas programmas, kura mērķtiecīgi tiek veidota, nodrošinot studentiem iemaņas un zināšanas, kas nepieciešamas darba tirgū. RTU izveidota arī plaša inovāciju ekosistēma, lai absolventi nākotnē varētu kļūt ne vien par kvalificētiem darba ņēmējiem, bet arī darba devējiem,» saka L. Ribickis. 

Jaunos talantus atklāšanas pasākumos uzrunāja arī RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps, iepazīstinot ar programmas jaunumiem. Viņš stāsta, ka šogad dalībniekiem būs lielākas iespējas aktīvi tīkloties un piedalīties dažādos pasākumus klātienē. Tāpat viņi tiks aicināti iesaistīties zinātkāres centra «Futurimo» veidošanā, lai vēl vairāk ieinteresētu bērnus un jauniešus inženierzinātnēs, kā arī raisītu viņiem vēlmi savu nākotnes profesiju saistīt ar šo perspektīvo jomu. 

Vēl viens jaunums ir atklātais konkurss - šogad pirmo reizi visu Latvijas skolu 12. klašu skolēniem tika dota iespēju pieteikties dalībai Talantu programmā. Konkursā tika vērtētas skolēnu zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un citos eksaktajos priekšmetos, interese par inženierzinātnēm, kā arī motivācija piedalīties programmā. Atklātā konkursā programmā uzņemti seši izcili 12. klašu absolventi. Paralēli atklātajam konkursam RTU līdzīgi kā iepriekšējos gadus aicināja 18 labākās Latvijas skolas no Rīgas, Pierīgas, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales, kurām ir izcils sniegums eksaktajās zinātnēs, ieteikt studijām RTU un dalībai Talantu programmā savus labākos 12. klases skolēnus. Talantu programmā tiek uzņemti arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni, kuri nolēmuši studēt RTU. 

Savukārt radošuma ielādei un izlādei klātesošos iedvesmoja inovāciju vadības eksperte, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko programmu nodaļas vadītāja vietniece Elīna Miķelsone. Talantu programmas otrā kursa studente Elīna Elizabete Skrodere un RTU absolvente, jaunuzņēmuma «VeloRūme» dibinātāja Keitija Lite iedrošināja jaunos dalībniekus, informējot viņus gan par ieguvumiem, piedaloties programmā, gan iespējām darba tirgū pēc studijām RTU. 

RTU Talantu programma piedāvā iespēju studentiem pilnveidot savu personību un emocionālo inteliģenci, apgūt līderības, projektu, inovāciju vadības un citas prasmes, iesaistīties nozīmīgos projektos, ar mentoru atbalstu sagatavoties darba tirgum. Tā kā programmas dalībniekiem ir plašākas un specifiskākas zināšanas eksaktajos priekšmetos nekā daļai vienaudžu, viņiem tiek piedāvāta iespēja studēt pēc individuāla plāna. Šogad RTU Talantu programmā uzņemtie studenti pievienojas jau vairāk nekā 90 talantīgiem jauniešiem, kuri studijas uzsākuši iepriekšējos gados. 

RTU Talantu programmas trešās sezonas atklāšana

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

31. augusts, 2022 plkst. 16:27

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi