Skolēnu ķīmijas un farmācijas konkursā uzvar «Pumpurēni» no Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas

19. oktobris, 2023
.
.
.
Vislabāko sniegumu skolēnu erudīcijas konkursā «Ķīmija un farmācija – no vēstures līdz modernitātei» demonstrēja Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas komanda «Pumpurēni», iegūstot pirmo vietu. Foto: Kristofers Jurgensons

Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas komanda «Pumpurēni», pierādot savas izcilās zināšanas ķīmijā, plūca laurus un ieguva 1. vietu 8. un 9. klases erudīcijas konkursā «Ķīmija un farmācija – no vēstures līdz modernitātei». 2. vietā ierindojās Skrundas vidusskolas komanda «Erudīts», bet 3. vietā – «Kukaiņi» no Cēsu Valsts ģimnāzijas. 

Uzvarētājkomanda konkursa pirmajā – izpētes – kārtā izzināja vīna nozīmi senajās receptēs un vēsturisko lietojumu medicīnā, savukārt 2. un 3. vietas ieguvēji – indīgo metālu lietošanu ārstniecībā 19.–20. gadsimtā. Toties otrajā kārtā, kas 14. oktobrī notika klātienē, bija gan jāprezentē pirmajā kārtā veiktais pētījums, gan jāatbild uz konkursa jautājumiem par farmāciju, zāļu ražošanu, ķīmiju uinženierzinātnēm, gan arī jāpiedalās orientēšanās spēlē. 

«Pumpurēni» abās kārtās parādīja ļoti labu sniegumu, un balvā saņēma iespēju doties uz kosmētikas ražošanas uzņēmumu «Kinetics Nail Systems», kur skolēniem plānota ekskursija ražotnē un pētniecības un attīstības (Research and development – R&D) laboratorijā, gan arī būs iespēja izveidot savu nagu laku vai krēmu un piedalīties viktorīnā, iegūstot balvas. 

Skolēnu interese par konkursu, kuru rīkoja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV), Farmācijas muzejs, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte un Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija (LAĶIFA), bija ļoti liela – pirmajā kārtā tika iesūtītas 38 prezentācijas, un pēc rūpīgas izvērtēšanas uz otro kārtu, kas norisinājās gan RTU IZV, gan Farmācijas muzejā, tika aicinātas 10 komandas no Jaunjelgavas vidusskolas, Aizkraukles novada vidusskolas, Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, privātskolas «Patnis», Rīgas Katoļu ģimnāzijas, Skrundas vidusskolas, Ziemeļvalstu ģimnāzijas, Cēsu Valsts ģimnāzijas un Mārupes pamatskolas.

Konkursa balvu fondu nodrošināja LAĶIFA un RTU.

Konkurss “Ķīmija un farmācija – no vēstures līdz modernitātei”

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. oktobris, 2023 plkst. 10:07

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi