RTU studenti gūst atzīstamus panākumus Eiropas inženieru sacensībās

16. augusts, 2010

Rumānijas pilsētā Kluž-Napokā noslēgušās BEST (Board of European Students of Tehnology) Eiropas inženiersacensības, kurās Latviju pārstāvēja divas komandas. Atzīstamus rezultātus ieguva Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes studentu komanda «RE&RE Case Study Team Riga», kurā startēja: Kristaps Kuzņecovs, Mārtiņš Līsmanis, Rasa Brūna un Roberts Krastiņš (attēlā no kreisās).

16.08.2010.

«RE&RE Case Study Team»individuāli vislabāk veicās ar «Vestas»(vēja ģeneratora) loģistikas uzdevumu, kurā tika izcīnīta godalgotā 3.vieta. Kopvērtējumā abas komandas izcīnīja 6. vietu. Sacensības, kas ilga sešas dienas, katru dienu prasīja astoņasstundas ilga darba. Tās notika divās kategorijās – konstruēšanasun situācijas analīzes. «RE&RE Case Study Team Riga» piedalījāssituācijas analīzes kategorijā, kur komandām bija jātiek galā aruzdevumiem (problēmām), kas jāatrisina iespējami labākā, efektīvākāveidā, un noslēgumā šīs problēmas risinājums jāprezentē žūrijai. Šogadbija trīs BEST organizācijas sagatavoti uzdevumi, pa vienam nouzņēmumiem «TAV» (Turcijas būvniecības uzņēmums, kas būvē lidostas),«P&G» (Eiropas lielākie ikdienas preču ražotājs) un «Vestas» (vējaģeneratoru ražotājs no Dānijas).

Kā atzīst viens no komandas dalībniekiem Mārtiņš Līsmanis, neviens nouzdevumiem nebija vieglāks vai grūtāks. Katrā no tiem bija jāpētaattiecīgā nozare, atšķirīgs problēmas tips, līdz ar to neviens nouzdevumiem un tajā pielietotajām idejām nepārklājās. Ikvienā situācijānācās izmantot savas tehniskās zināšanas un inovatīvās idejas, kaslietojamas katrā konkrētā uzdevumā.

Eiropas BEST inženiersacensības (EBEC) ir notikums, kas vienkopus pulcēlabākos jaunos inženierus no 30 Eiropas valstīm un 83 tehniskajāmuniversitātēm. Šogad EBEC tikās 104 inženierzinātņu studenti, kas 13reģionos atlases kārtas bija izturējuši 13 reģionos. Finālisti tikaatlasīti no vairāk nekā  5000 dalībniekiem, kuri startēja 1. kārtā.

Otrajā komandā, kas cīnījās konstruēšanas kategorijā, startēja RTU studenti (attēlā); Aleksandrs Ivanajevs (EEF), Vitālijs Ruhļa (TMF), Artūrs Valiniks (ETF) un Dmitrijs Luhmirins (TMF).

komanda_2.jpg

16. augusts, 2010 plkst. 12:59