RTU studenti aicināti uz kafiju ar politiķiem

14. septembris, 2011

28. septembrī no pulksten 12 līdz 15 Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, Rīgā, Uzvaras bulvārī 2/4 notiks Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras organizēta «Jauniešu kafija ar politiķiem II», kur neformālā gaisotnē tiks pārrunāti abu pušu aktuālie jautājumi, veicināts savstarpējais dialogs, sadarbība un ideju apmaiņa.

Pasākuma mērķauditorija ir jaunieši un politikas veidotāji, kam rūp zemājauniešu līdzdalība, kam ir idejas un/vai kuri vēlas domāt, kā veicinātjauniešu līdzdalību. Diskusijas laikā būs iespēja satikties ar radošiem, uzņēmīgiem un atbildīgiem cilvēkiem, kas izprot sadarbības un ideju apmaiņas nozīmi un ir gatavi pielikt savas idejas, lai jaunieši kļūtu aktīvāki un dotu savu ieguldījumu dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Pasākums notiek pēc adaptētas «Open Space» metodes, kas ir mūsdienīga, starptautiski atzīta komunikācijas metode, kurā katrs ir eksperts un piedāvā redzējumu, kā arī problēmu risinājumus. Ar šīs metodes palīdzībuīsā laikā tiks izstrādātas idejas jauniešu līdzdalības veicināšanai. Diskusiju vadīs Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš.

Pasākums ir daļa no strukturētā dialoga, kas ir diskusiju un konsultāciju kopums, kur politiķi Eiropas un nacionālajā līmenī izzina jauniešu viedokli un intereses un ņem to vērā, veidojot politiku. 2011. gada 2. pusgada un 2012. gada strukturētā dialoga tēma ir jauniešu līdzdalība.

Šoreiz tiks turpinātas 2011. gada maijā Eiropas Jaunatnes nedēļas laikā notikušās «Kafijas ar politiķiem» sāktās diskusija, kurā piedalījās apmēram 100 dalībnieku, tostarp jaunieši no dažādām Latvijas vietām un politiķi no visām Saeimā pārstāvētajām frakcijām. Apraksts par šo pasākumu pieejams šeit.

Idejas par to, kā veicināt jauniešu līdzdalību un diskusiju rezultāti tiks apkopoti un nosūtīti dalībniekiem, Saeimā jaunievēlētajām partijām un par jaunatnes politiku atbildīgajām amatpersonām.

Informācija un pieteikšanās, rakstot e-pastu uz v.lv vai zvanot pa tālruni 67358068. Lūdzam pieteikties līdz 2011. gada 22. septembrim.

RTU Informācijas centrs

14. septembris, 2011 plkst. 15:32