RTU plāno līdzdarboties topošajā IBM centrā Latvijā

14. septembris, 2011

14.09.2011.{RTUSOCICONS}

Plānots, ka oktobrī IBM pārstāvji viesosies RTU, kur seminārā tiks iepazīstināti ar RTU zinātniskajām iestrādēm un tiks mudināti pārrunāt tālākās sadarbības iespējas. Tuvākajā laikā tiks publiskots aicinājums RTU pētniekiem pieteikt zinātniskās iestrādes, kuras varētu prezentēt, tiekoties ar IBM pārstāvjiem.

Ir panākta vienošanās, ka jau tuvākajā laikā tiks sagatavots saprašanās memorands starp Latvijas valdību un IBM. Ja viss notiks kā plānots, IBM izpētes centrs darbu Latvijā varētu sākt nākamā gada vidū.

Projekts sākotnēji prasīs abpusējus ieguldījumus. Projekta budžets paredzēts robežās no četriem līdz pieciem miljoniem eiro gadā, ko līdzvērtīgi finansēs Latvijas valdība un IBM. Kā norādīja premjers, Latvijas pusei ir iespēja piesaistīt Eiropas fondu finansējumu. Ņemot vērā Latvijas budžeta grūtības, IBM varētu nodrošināt visu nepieciešamo finansējumu nākamgad, ko Latvija kompensētu 2013. gadā.

Kā atzina Ministru prezidents, iespējamie IBM nepieciešamie pētījumu virzieni būs nanotehnoloģijas, zaļā enerģija, veselības zinātne, farmācija un medicīna. Pētījuma centra izstrādes gaitā izveidota vadībasgrupa, kas IBM un Latvijas zinātniekiem nosaka pētījuma virzienus. No Latvijas puses sadarbības partneris būs Zinātnes padome. Sadarbībā ieinteresēta ne tikai RTU, bet arī citas lielākās Latvijas augstākās izglītības iestādes – Latvijas Universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte.

Jau ziņots, jūlijā notika Ministru prezidenta Valda Dombrovska darba vizīte ASV, kurā piedalījās gan valdības pārstāvji, gan RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. V. Dombrovskis Amerikas uzņēmējiem un finanšu sektora pārstāvjiem piedāvāja konkrētas iespējas Latvijas un ASVuzņēmēju sadarbībai. Viņš kopā ar Latvijas uzņēmējiem tikās ar vairāk nekā 60 ASV korporācijām, tostarp informācijas tehnoloģiju un pētījumu kompāniju IBM.

RTU Informācijas centrs

14. septembris, 2011 plkst. 10:47