RTU organizē Pasaules latviešu zinātnieku III kongresu

15. septembris, 2011

No 24. līdz 27. oktobrim Rīgā norisināsies apvienotais Pasaules latviešu zinātnieku III un Letonikas IV kongress «Zinātne, sabiedrība un nacionālā identitāte». Kongresa laikā notiks vairākas plenārsēdes, darbosies 45 dažādu zinātņu nozaru lekcijas, kā arī tiks aplūkots valsts pētījumu programmās paveiktais.

Kongresā aicināti piedalīties latviešu zinātnieki no visas pasaules un Latvijas zinātnieki, kā arī zinātnieki, kas pēta Latvijas problemātiku. Zinātniekiem būs iespēja dalīties pieredzē, dibināt jaunus kontaktus un meklēt jaunus sadarbības partnerus saviem pētījumiem.

Kongresa galvenā vadlīnija būs nacionālās identitātes tematika un zinātnieku saikne ar sabiedrību. Kongresa mērķis ir apkopot sasniegto zinātnē aizvadīto 10 gadu laikā kopš Pasaules latviešu zinātnieku otrā kongresa (pirmais kongress notika 1991. gada jūnijā) un sešu gadu laikā kopš Letonikas pirmā kongresa.

Paredzēts, ka kongresa plenārsēdēs uzrunas teiks un ziņojumus sniegs ne tikai oficiālās personas no Latvijas un Eiropas Savienības, vairāku valstu vēstnieki, bet arī labi pazīstami zinātnieki – Vaira Vīķe-Freiberga, Jānis Stradiņš, Egils Levits u. c.

Kongresa laikā tiks atklātas vairākas jaunas izstādes. Viena no tām – «Četras svarīgākās latviešu trimdas politiskās akcijas ārzemēs padomju okupācijas laikā», kura pirmo reizi pievērsīs Latvijas sabiedrības uzmanību un bagātīgi atspoguļos trimdas organizāciju politiskās aktivitātes un to lomu Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanā. «Valstspētījumu programmu pirmie rezultāti» iepazīstinās ar paveikto enerģētikā, materiālzinātnēs, vietējo resursu izmantošanas iespējās, veselības aizsardzības problēmu risināšanā un nacionālās identitātes pētījumos.

Kongresu organizē Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar Latvijas universitātēm, akadēmijām, augstskolām un zinātniskajām institūcijām. Atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija.

Kongresa dalībnieku reģistrācija notiek kongresa mājaslapā. Kongresā gaidīti ir arī vidusskolu skolotāji un augstskolu mācībspēki, studenti un ikviens interesents, ne tikai zinātnieki un pētnieki.

RTU Informācijas centrs

15. septembris, 2011 plkst. 17:05