RTU absolvente kļūst par pirmo CBAP sertificēto analītiķi Latvijā

28. marts, 2011

23. martā RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes absolvente Gundega Lazdāne ir kļuvusi par pirmo CBAP sertificēto analītiķi Latvijā. Tā ir augstākā sertifikācijas pakāpe, ko var iegūt profesionālis informācijas sistēmu un biznesa sistēmu analīzes jomā.

Sertifikāta iegūšanai analītiķim ne vien sekmīgi jānokārto sertifikācijas eksāmeni, bet arī ir nepieciešama daudzu gadu praktiskā pieredze, stāsta RTU Sistēmu teorijas un projektēšanas katedras lektore Viktorija Vinogradova.

CBAP un CCBA ir profesionālās sertifikācijas, ko piedāvā Starptautiskais biznesa analīzes institūts

Sākot ar marta vidu, šos sertifikācijas eksāmenus Latvijā piedāvā kārtot Baltijas Datoru akadēmija (BDA). Pagaidām BDA nepiedāvā sagatavošanās kursus un apmācību biznesa analītiķiem.

Gundega atzīst, ka, absolvējot RTU 2002. gadā, viņai nebija iespējas mācīties par sistēmanalītiķi vai biznesa analītiķi. Taču šobrīd Latvijā ir vairākas studiju programmas, kur sagatavo informācijas sistēmu analītiķus, tostarp arī 2005. gadā sāktā RTU profesionālā maģistra programma «Datorsistēmas» un 2010. gadā sāktā maģistra studiju programma «Biznesa informātika».

Vairāk par dažādām izglītības iespējām biznesa analītiķiem Latvijā – Starptautiskā biznesa analīzes institūta Latvijas nodaļas apkopotajā informācijā.

«Kaut arī pasaules darba tirgū ārkārtīgi pieprasīti ir sistēmanalītiķi un biznesa analītiķi, Latvijā vērojama tendence, ka uzņēmumi un organizācijas visvairāk meklē analītiķus-programmētājus,» atzīst V. Vinogradova.

Vairāk informācijas par sistēmanalītiķiem.

RTU Informācijas centrs

28. marts, 2011 plkst. 9:19