Rīgas Tehniskajā universitātē aizpildītas visas budžeta vietas

12. augusts, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) valsts budžeta finansētās studiju vietas bijušas īpaši pieprasītas topošo studentu vidū. Atšķirībā no citām Latvijas augstskolām, visas pamatstudiju vietas ir aizpildītas jau pirmajā uzņemšanas kārtā. RTU arī šogad ir vislielākais valsts budžeta finansēto vietu skaits augstskolu vidū.

12.08.2010.

Ar katru gadu palielinās konkurss prioritārajās inženierzinātnēs, ko raksturo RTU uzņemšanas moto «Pasaule pieprasa tehniskos prātus». Turpinās iepriekšējā gada tendence, ka pieaudzis gan interesentu skaits, gan topošo studentu zināšanu līmenis.

RTU Uzņemšanas komisija informē, ka lielākais pieteikumu skaits saņemts akadēmiskajā bakalaura programmā «Telekomunikācijas», seko informācijas tehnoloģiju, uzņēmējdarbības un vadīšanas, datorsistēmu, enerģētikas un elektronikas, ekonomikas, būvniecības, automātikas un datortehnikas, muitas un nodokļu administrēšanas programmas. Ir aizpildītas arī visas vietas jaunajā studiju programmā «Intelektuālās robotizētās sistēmas».

Lai arī valsts demogrāfiskās situācijas dēļ šogad samazinājies vidusskolu absolventu skaits, lielo reflektantu ieinteresētību RTU vadība skaidro ar inženierzinātņu prestiža pieaugumu sabiedrībā un jaunās uzņemšanas kārtības izdevīgumu topošajiem studentiem. Trīs Latvijas augstskolas – RTU, Latvijas Universitāte un Latvijas Lauksaimniecības universitāte – šogad pirmoreiz piedāvāja kopēju pieteikšanās sistēmu visām pamatstudiju programmām jebkurā no šīm augstskolām. Pieteikumus varēja aizpildīt arī internetā.

Līdz 16. augustam vēl var pieteikties uz pilna laika studijām par maksu visās RTU studiju programmās, izņemot arhitektūru. Uzņemšana neklātienes pamatstudiju programmām šogad pagarināta līdz 10. septembrim.

RTU Informācijas centrs

12. augusts, 2010 plkst. 16:57