Itālijas dizaina dienā – zīmola «Made in Italy» manierisms arhitektūrā un know how produktu izstrādē

3. marts, 2023
.
.
.
Publicitātes foto

9. martā norisināsies Itālijas vēstniecības Latvijā un Rīgas Tehniskas universitātes (RTU) organizētā Itālijas dizaina diena, kuras laikā notiks izstādes «Light on Made In Italy» atklāšana un itāļu arhitektu studijas «Warehouse of Architecture and Research» pārstāvju – 2023. gada Itālijas dizaina vēstnešu Latvijā – publiskā lekcija par mūsdienu arhitektūru Itālijā.

Izstādes «Light on Made In Italy» atklāšana notiks ceturtdien, 9. martā, plkst. 16.30 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 4.stāvā. Pasākumu ievadīs Itālijas vēstnieka Latvijā Alessandro Monti uzruna. Izstāde veidota atbilstoši 2023. gada Itālijas dizaina dienas izvēlētajam tematam «The quality that lights up the energy of design for the people and the environment», tās kurators – itāļu interjera un mūsdienu dizaina žurnāls «Interni».

Izstādē varēs aplūkot 20 fotogrāfijas kurās attēloti dažu pasaulē pazīstamāko Itālijas dizaina zīmolu produkti, kuru specifiskās īpašības stāsta par konkrētu vēstures posmu, tehnoloģisko know how jeb zinātību, amatniecības stilu un rokrakstu, kā arī sasniegumiem mēbeļu, aksesuāru, apšuvumu un materiālu pētniecībā. Foto papildinās apraksti angļu un itāļu valodā. 

Pēc izstādes atklāšanas – plkst. 17.15 – RTU Zinātnes un inovācijas centra zālē «The Moon», Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvā norisināsies arhitektu Gabriele Corbo un Jacopo Costanzo publiskā lekcija par mūsdienu arhitektūru Itālijā un viņu veidoto darbu metodiku, kas top 2013. gadā Romā dibinātajā arhitektu studijā «Warehouse of Architecture and Research». Tā ir manierisma arhitektūras un mūsdienu inovāciju telpas hibrīds ar savdabīgu radošā procesa redzējumu, priekšplānā izvirzot pretrunīgas arhitektūras koncepcijas.   

G. Corbo un J. Costanzo ir mācībspēki Eiropas Dizaina institūtā Romā un Pizas Universitātē, kā arī padomdevēji Amerikas Akadēmijā Romā. Kopš 2019. gada viņi izdod žurnālu par arhitektūru «Panteon». 2020. gadā arhitektūras, dizaina un interjera žurnāls «Platform» viņus iekļāva starp 50 labākajiem jaunās paaudzes arhitektiem un dizaineriem Itālijā. 

Pateicoties dažādās valstīs strādājošajām Itālijas vēstniecībām, konsulātiem un kultūras institūtiem, Itālijas Dizaina diena daudzviet pasaulē norisināsies jau septīto reizi. To organizē Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrija un Itālijas Kultūras ministrija sadarbībā ar «Fondazione ADI – Collezione Compasso d’Oro», Associazione per il Disegno Industriale, Triennale Milano, Salone del Mobile Milano, Federlegno, ICE Italian Trade Agency

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. marts, 2023 plkst. 15:06

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi