Akadēmiķa Leonīda Ribicka lekcija «Spēka elektronika – 21. gadsimta tehnoloģiju virzītājspēks. Pasaules un RTU pieredze»

22. maijs, 16:15
Ķīpsalas iela 6A
.
.
.

Ar akadēmiķa Leonīda Ribicka lekciju «Spēka elektronika – 21. gadsimta tehnoloģiju virzītājspēks. Pasaules un RTU pieredze» 22. maijā turpināsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) akadēmiķu lasījumu cikls, kuru apmeklēt aicināts ikviens interesents, lai paplašinātu savu redzesloku un diskutētu par aktuāliem tematiem zinātnē un pētniecībā.

Akadēmiskajā priekšlasījumā, kas 22. maijā plkst. 16.15–17.45 norisināsies RTU Zinātnes un inovāciju centrā, Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāva zālē «The Moon», L. Ribickis stāstīs gan par savu un kolēģu pieredzi un atklājumiem, gan pasaulē zināmiem piemēriem, kā spēka elektronika sekmējusi jaunu tehnoloģiju attīstību.

L. Ribickis zinātnē ienāca pagājušā gadsimta 60. gados, kad Rīgas Politehniskajā institūtā (RPI, tagad — RTU) sākās enerģijas ražošanas, pārvades, sadales un izmantošanas pētniecība. Kā jauns zinātnieks viņš aktīvi piedalījās jaunas tehnoloģijas —pusvadītāju pārveidotāju izstrādē, kas ļāva elektrisko vilcienu, tramvaju, trolejbusu vadības sistēmās padarīt energoefektīvas. Vēlāk L. Ribickis pievērsās pētījumiem par maiņstrāvas izmantošanu regulējamo elektrisko piedziņu izstrādē. Arī šobrīd akadēmiķa zinātniskie pētījumi ir saistīti ar tehnoloģisko procesu un kustības vadību, industriālo robotu iekārtām, elektroenerģijas pusvadītāju pārveidotājiem, elektroiekārtu energoefektivitātes paaugstināšanu, viedajiem līdzstrāvas tīkliem.

Lekcija notiks angļu valodā, bez maksas un iepriekšējās reģistrēšanās.

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. aprīlis plkst. 11:12

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Kalendārs

Promocijas darbu aizstāvēs Keitija Bumbiere

23. maijs, 14:30
Rīga, Āzenes iela 12/1, 116. auditorija

Promocijas darbu aizstāvēs Ilgvars Gorņevs

24. maijs, 15:00
Rīga, Āzenes iela 12, 201. auditorija

Promocijas darbu aizstāvēs Andris Kairišs

28. maijs, 10:00
Rīga, Kalnciema iela 6, 209. auditorija