RTU zinātkāres centrā «Futurimo Rīga» skatāma interaktīva jūrniecībai veltīta izstāde «Tavs kompass rāda uz jūru»

1. jūnijs - 1. oktobris
RTU zinātkāres centrs «Futurimo Rīga»
.
.
.

Izmēģināt vadīt kuģi vējā un viļņos, plānot kuģu satiksmi Rīgas jūras līcī, piedalīties hidrotērpa un glābšanas vestes uzvilkšanas ātruma sacensībās un iepazīt kuģa uzbūvi – to un daudz ko citu var uzzināt jaunajā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātkāres centra «Futurimo Rīga» izstādē «Tavs kompass rāda uz jūru». Izstāde ļauj bērniem un jauniešiem ar interaktīvu eksponātu un dažādu uzdevumu palīdzību iepazīt jūrniecības daudzpusību un inženiertehniskās prasmes, kas nepieciešamas darbā uz kuģiem, ostās un uzņēmumos, kas saistīti ar jūrniecību.

Izstāde būs skatāma līdz oktobrim «Futurimo Rīga», Meža ielā 1, k6. Zinātkāres centra darba laiks darbadienās ir no plkst. 10.00 līdz 19.00, bet brīvdienās – no plkst. 10.00 līdz 18.00. Pirmdienās centrs ir slēgts. Vairāk informācijas.  

Izstāde ir interaktīva, dodot iespēju apmeklētājiem piedzīvot to, kas notiek jūrā, uz kuģiem un ostās. Eksponāti piemēroti dažāda vecuma apmeklētājiem, lai viņi varētu gūt autentisku pieredzi, piemēram, ekspozīcijas zālē atrodas stilizēts burukuģa modelis, uz kura var uzkāpt, ar stūres konsoles palīdzību izmēģināt «vadīt» kuģi, pacelt un nolaist buru, pagriezt dzenskrūvi utt. Savukārt īpaši izveidotā baseinā apmeklētāji var nodoties kuģu vadīšanai, spītējot vējam un viļņiem. Kuģu satiksmi, izvairoties no dažādiem šķēršļiem un sadursmēm, ir iespējams izspēlēt arī citā stendā, kur pieejami dažādi kuģu modeļi, savukārt kuģu atrašanās vietas datu monitoringa un analītikas platformā jebkurš interesents var reāllaikā sekot līdzi, kā kuģi pārvietojas pa pasaules ūdeņiem.

Izstādē ir iespēja uzzināt, kā izskatās uz kuģa tiltiņa, ko dara mašīntelpā, izzināt kravu operācijas ostās, noskaidrot, kam nepieciešami kuģi un cik dažādi kuģu veidi ir, kā arī to, kā modernās tehnoloģijas ienāk jūrniecībā. Izstādē var apskatīt dažādus modeļus, piemēram, dzenskrūves un dzinēja, kā arī Jūras spēku kara kuģa, doties virtuālā ekskursijā Latvijas jūrniecības mantojumā, noskatīties filmiņas par to, kā tiek būvēts kuģis un kā to nolaiž ūdenī, utt. Ir arī iespēja piemērīt jūrnieku apģērbu un drošības aprīkojumu, tostarp bruņuķiveri, ko kuģu apkalpes izmanto tajās zonās, kur uzbrūk pirāti. 

Papildu pieredzi bērni un jaunieši var gūt, piedaloties dažādos uzdevumos, piemēram, orientēties telpā un laikā pēc navigācijas kartēm un citām navigācijas zīmēm, rīkoties ārkārtas situācijās, izzināt piesārņojuma veidus un to novēršanu. Apmeklētāji var arī mēroties spēkiem, piemēram, nosakot attālumu, cik tālu atrodas horizonts, cits kuģis, bāka, jahta vai kāds cits priekšmets, piedalīties mezglu siešanas stafetē, iegūt un pārbaudīt zināšanas par to, ko kuģi pārvadā un censties droši kravas sakraut kuģos un līdzsvarot tos. 

Izstāde veidota sadarbībā ar Latvijas Jūrniecības savienību, VSIA «Latvijas Jūras administrācija», RTU Latvijas Jūras akadēmiju, RTU Liepājas Jūrniecības koledžu, SIA «Novikontas Jūras koledža», NBS Jūras spēku štābu, SIA «LSC», SIA «LVR Flote», Rīgas Brīvostas pārvaldi un citām Latvijas lielo un mazo ostu pārvaldēm, kā arī SIA «Proalifing».
 

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

23. aprīlis plkst. 12:39

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Kalendārs

Promocijas darbu aizstāvēs Andris Kairišs

28. maijs, 10:00
Rīga, Kalnciema iela 6, 209. auditorija

Promocijas darbu aizstāvēs Jevgenijs Locovs

28. maijs, 12:30
Rīga, Kalnciema iela 6, 209. auditorija

«Innov 8-2 Create» semināru cikla noslēdzošajā pasākumā studenti ģenerēs biznesa idejas

28. maijs, 13:00 - 15:00
RTU Zinātnes un inovāciju centra telpa «Mushroom»