Projekts

.
.
Centrālā Baltijas reģiona mentorings migrantēm, kas meklē darbu
Projekta nosaukums: Centrālā Baltijas reģiona mentorings migrantēm, kas meklē darbu
Projekta īsais nosaukums: CeMeWE
Vienošanās par projekta īstenošanu numurs: CB0100070
RTU Projektu reģistra numurs: 4754
Struktūrvienība: Dizaina fabrika
Projekta administrētājs: Dizaina fabrika
Finansējošais fonds: Interreg Central Baltic
RTU loma projektā: projekta partneris
Statuss: Īstenošanā
Projekta uzsākšanas datums: 01.04.2023.
Projekta noslēguma datums: 31.03.2026.
Finansējuma piešķīrēja nosaukums: Laurea University of Applied Sciences
Projekta zinātniskais/saturiskais vadītājs: Andra Marta Babre
Projekta vadītājs administratīvajā jomā: Jekaterina Sadovaja
Projekta kopējais finansējums:
1 100 848.45 EUR, t.sk. 80% ERAF un 20% nacionālais līdzfinansējums
Projekta kopsavilkums:

Sievietes imigrantes saskaras ar dažādiem nodarbinātības šķēršļiem, piemēram, sabiedriskiem (piemēram, strukturāla diskriminācija un nepieejami sabiedriskie pakalpojumi), mājas (piemēram, ģimenes pienākumi vai ģimenes locekļu neatbalstoša attieksme) un individuālajiem šķēršļiem (piemēram, dažu darbā nepieciešamo prasmju un kompetenču trūkums darba tirgū). Tādējādi viņiem ir nepieciešami papildu pasākumi, lai uzlabotu viņu piekļuvi darba tirgum.
Centrālbaltijas (CB) valstis pēdējā laikā ir piedzīvojušas lielu bēgļu skaita pieaugumu. Lielākā daļa ukraiņu bēgļu ir sievietes, kurām nepieciešama pēc iespējas ātrāk iesaistīties darba vidē.
Pat ar EU-CARE iniciatīvu un citiem pasākumiem tikai neliela daļa no šīm sievietēm ir nodarbinātas reģionā, uzsverot steidzamo vajadzību pēc papildu pasākumiem.
Projekta mērķis ir palielināt sieviešu imigrantu nodarbinātības iespējas, izmantojot modeli, kas palīdz pārvarēt individuālos, sadzīves un sabiedrības šķēršļus. Rezultātā dalībniekiem būs skaidra izpratne par savām nodarbinātības iespējām, prasmju pieaugums un skaidra nodarbinātībai nepieciešamo soļu diagramma. Viņiem būs arī nepieciešamais atbalsts, lai veiktu šos pasākumus, izmantojot mentoringu. Pēc dalības imigrantes būs ieguvušas darbu vai skaidru izpratni par darbībām, kas vēl ir nepieciešamas, lai iegūtu darbu.
Pārrobežu sadarbība ir nepieciešama, jo visiem partneriem tagad ir kopīgs izaicinājums palilinoties bēgļu skaitam. Apvienojot spēkus, ir lielākas iespējas nodarbināt ne tikai ukraiņu bēgļus, bet palielināt gatavību nākotnes krīzēm CB reģionā. Pārrobežu komandas stiprā puse ir tās papildinošās zināšanas, piemēram, mentorings un sociālais atbalsts (LV), kapacitātes palielināšana (EE), sociālo un vietējo šķēršļu pārvarēšana (SE) un koprade (FI).
Šis projekts visās tā aktivitātēs iesaista sievietes imigrantes un ieinteresētās puses, stiprinot ietekmi un garantējot izstrādāto risinājumu ilgtspēju.

Projekta laikā tiks īstenotas sekojošas aktivitātes:
Mūsu projekta aktivitātes notiek pēc cikliska un iteratīva projektēšanas procesa, kas iedalīts kategorijās no prototipēšanas līdz testēšanai un ieviešanai. Praksē projekts tiek īstenots kā viena darba pakete ar daudzveidīgām aktivitātēm, kurās piedalās imigrantes. Galvenās aktivitātes sastāv no koprades darbnīcām, “dizaina sprintiem”, kas veido pamatu citām aktivitātēm kā daļa no projektēšanas procesa. Šie semināri notiek sadarbībā ar projekta darbiniekiem, attiecīgajām ieinteresētajām personām un sievietēm imigrantēm katrā valstī.
Arī projekta instrumentu kopums ir izstrādāts, kopīgi veidojot visas attiecīgās ieinteresētās puses, tostarp piecas sievietes katrā valstī. Sīkāk, rīkkopas kopizveidē izmantotās metodes ir:
1) intervijas
2) semināri
3) darbnīcas
4) simulācijas
5) novērojumi
6) metodiskie apskati
Sadarbības partneris:
  • Laurea Lietišķo zinātņu universitāte
  • Baltijas studiju institūts
  • Upsalas reģions
Publicēts RTU mājas lapā: 01.04.2023.

Universitāte