Projekts

.
.
Inovatīvs mācību saturs kapacitātes veidošanai Latīņamerikas augstākās izglītības iestādēs aptaukošanās novēršanai
Projekta nosaukums: Inovatīvs mācību saturs kapacitātes veidošanai Latīņamerikas augstākās izglītības iestādēs aptaukošanās novēršanai
Projekta īsais nosaukums: CIELO
Vienošanās par projekta īstenošanu numurs: 101082961
RTU Projektu reģistra numurs: 4639
Struktūrvienība: Starptautisko projektu nodaļa
Projekta administrētājs: Starptautisko projektu nodaļa
Finansējošais fonds: ERASMUS+
RTU loma projektā: vadošais partneris
Statuss: Īstenošanā
Projekta uzsākšanas datums: 01.07.2023.
Projekta noslēguma datums: 01.07.2026.
Finansējuma piešķīrēja nosaukums: European Education and Culture Executive Agency (EACEA)
Projekta zinātniskais/saturiskais vadītājs: Lily Bethencourt
Projekta vadītājs administratīvajā jomā: Krista Opmane
Projekta mājaslapa: www.-
Projekta kopējais finansējums:
798 482.00 EUR
Projekta kopsavilkums:

Garīgā veselība ir svarīga veselības sastāvdaļa visā dzīves ciklā un ir neatņemama daļa no indivīda spējas dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Tādējādi bērnu aptaukošanās turpina pieaugt kā parādība Latīņamerikas valstīs, radot milzīgu sociālo, ekonomisko un garīgās veselības slogu indivīdiem, ģimenēm un plašākai sabiedrībai. Subjektīvā labklājība ietekmē to, kā cilvēki domā, sazinās, mācās un attīstās, un tā ir priekšnoteikums veiksmīgai dalībai starppersonu attiecībās, izglītībā, darbā un sabiedrībā kopumā. No otras puses, slikta garīgā un fiziskā veselība kavē indivīda spēju realizēt savu potenciālu, produktīvi strādāt un dot ieguldījumu savā sabiedrībā. CIELO projektu vispārējais mērķis ir paaugstināt AII mācībspēku un studentu kompetences veselības veicināšanas jomā Latīņamerikā aptaukošanās profilakses un garīgās veselības veicināšanas nolūkos. Šis mērķis tiek sasniegts, kopīgi izstrādājot pēcdiploma apmācības programmu (tiešsaistes kurss 15 kredītpunktu apjomā, kas sadalīts 3 kursos pa 5 kredītpunktiem katrā) un mobilo aplikāciju eToolkit "Aptaukošanās profilakse un garīgās veselības veicināšana" astoņām iesaistītajām universitātēm. Konkrētie mērķi ir: 1) uzlabot Meksikas, Čīles un Kostarikas universitāšu skolotāju, studentu un darba dzīves profesionāļu kompetences, zināšanas un labāko praksi saistībā ar bērnu aptaukošanās novēršanu un garīgās veselības veicināšanu, 2) pēcdiploma apmācības attīstība un pamatotība. programma (15 kredītpunkti) Latīņamerikas valstīs, 3) Tiešsaistes kursu, kas saistīti ar aptaukošanās profilaksi un garīgās veselības veicināšanu, pēcdiploma apmācības programmas izstrāde, pilotēšana un novērtēšana, 4) Mobilās aplikācijas eToolkit izstrāde un izplatīšana aptaukošanās profilaksei un veselības veicināšanai. un 5) ietekme uz projektu rezultātu ilgtspējību politikas līmenī Latīņamerikā. Saskaņā ar pašreizējiem pierādījumiem par Covid-19 Latīņamerikā cilvēkiem ar aptaukošanos ir paaugstināts hospitalizācijas risks, palielināta nepieciešamība pēc intensīvās terapijas un palielināts nāves risks. Ir ļoti svarīgi izglītot topošos un esošos veselības aprūpes speciālistus, lai sniegtu bērniem veselības izglītību saistībā ar aptaukošanās profilaksi, un tas arī veicinās pozitīvu garīgo veselību. Tāpēc CIELO projektā modernizēsim AII, izstrādājot uz inovācijām, kompetencēm un problēmu risināšanā balstītu pēcdiploma apmācību programmu un veselības izglītībai pielāgotu mobilo aplikāciju eToolkit.

Projekta laikā tiks īstenotas sekojošas aktivitātes:
Izstrādājot CIELO darba plānu, konsorcija dalībnieki ir atspoguļojuši līdzšinējo pieredzi darba procesā, ļaujot konsorcijam saskatīt iespējamos riskus un projektēšanas nepilnības jau izstrādes posmā un tādējādi nodrošināt efektīvāku projekta īstenošanas posmu. Galvenais uzsvars uz darba plānu balstās uz izstrādāto saturu un e-rīku komplekta risinājumu (CIELO lietotne). Tāpēc lielākā daļa darba pakešu tiek ieviestas lineārā secībā, kur iepriekš izstrādātais saturs un dati tiek virzīti otrajā fāzē.
Lineāro izstrādes procesu aizsāk WP2, kas rada elpas pamatu citām attiecīgajām darba pakotnēm. WP2 konsorcijā izveido labāku izpratni par vietējo situāciju, kas ļauj konsorcijam noteikt vajadzības un nepieciešamās darbības, kas jāveic. Šajā darba programmā izstrādātie rezultāti un atklājumi ļauj konsorcijam sākt izstrādāt tiešsaistes kursu vietējiem partneriem, izstrādes fāze balstās uz iepriekšējiem atklājumiem.
WP3 galvenā uzmanība tiek pievērsta tiešsaistes kursa pedagoģiskā ietvara izstrādei. Tāpat WP4 tiek izstrādāta mobilā aplikācija, kas tiek izmantota mācību un izpratnes veidošanas aktivitātēm. Tāpēc WP4 un WP3 tiek izstrādāti vienlaicīgi.
Lai visas projekta aktivitātes sasniegtu noteiktu kvalitātes līmeni, projektā tiek īstenota WP5, kas uzrauga projekta kvalitāti. Šie mērījumi tiek īstenoti īpaši, strādājot ar WP1-WP4, kas veido CIELO projekta un projekta rezultātu mugurkaulu.
CIELO projektam ir divi WP, kas ir aktīvi visā projekta darbības laikā. Projekta vadības aktivitātes ir cieši saistītas ar to, cik labi projektam izdodas sasniegt gala rezultātus; tādējādi tas būs aktīvs no pirmās dienas un būs saistīts ar visām projekta aktivitātēm. Tāpat kā WP1, arī WP6 ir būtiska CIELO projekta sastāvdaļa, kas saistīta ar visiem iepriekš minētajiem WP. WP6 galvenā funkcija ir atspoguļot iegūtos rezultātus un izplatīt tos trešajām pusēm, ļaujot CIELO projektam uzlabot projekta ilgtspēju.
CIELO darba plāns ietver šādas darbu paketes:
1. darba pakete: vadība, koordinēšana un novērtēšana
WP2 Latīņamerikas AII kompetenču un darba dzīves profesionāļu kompetenču kartēšana, kā arī labākā informācija bērnu aptaukošanās un garīgās veselības jomā, lai izveidotu pamatu tiešsaistes kursu izstrādei
WP3 - Tiešsaistes kursu un eToolkit satura izstrāde; pēcdiploma tiešsaistes kursa un e-rīku komplekta pilotēšana
WP4 — mobilā lietojumprogramma aptaukošanās profilaksei
WP5 - Kvalitātes nodrošināšana un novērtēšana
WP6 – Projekta rezultātu ietekme un izplatīšana, Politikas līmeņa ietekme uz bērnu aptaukošanos
Sadarbības partneris:
  • Turku Lietišķo zinātņu augstskola
Publicēts RTU mājas lapā: 01.07.2023.

Universitāte