Projekts

.
.
Ilgtspējīgu biopolimēru nanokompozītu ilgizturība mehāniskās slodzes un apkārtējās vides novecošanas kombinētajā ietekmē
Projekta nosaukums: Ilgtspējīgu biopolimēru nanokompozītu ilgizturība mehāniskās slodzes un apkārtējās vides novecošanas kombinētajā ietekmē
Projekta īsais nosaukums: BIOENV
Vienošanās par projekta īstenošanu numurs: lzp-2020/2-0207
RTU Projektu reģistra numurs: 4453
Struktūrvienība: Polimēru materiālu tehnoloģijas katedra
Projekta administrētājs: Polimēru materiālu tehnoloģijas katedra
Finansējošais fonds: LZP fundamentālo un lietišķo pētījumu projekts
RTU loma projektā: projekta partneris
Statuss: Noslēdzies
Projekta uzsākšanas datums: 01.12.2020.
Projekta noslēguma datums: 31.12.2021.
Finansējuma piešķīrēja nosaukums: Studiju un zinātnes administrācija
Projekta zinātniskais/saturiskais vadītājs: Sergejs Gaidukovs
Projekta vadītājs administratīvajā jomā: Sergejs Gaidukovs
Projekta kopējais finansējums:
Projekta kopējais finansējums ir 100 389.00 EUR , RTU daļas finansējums - 37 657.00 EUR
Projekta kopsavilkums:

Biokompozīti ir jūtīgi pret apkārtējās vides novecošanos, kas, kopā ar datu trūkumu par to ilgizturību, ierobežo to plašu pielietojumu. Projekta vispārējais mērķis ir veicināt un paplašināt biopolimēru kompozītu izmantošanu vispārīgiem un inženiertehniskiem pielietojumiem un veicināt ilgtspējīgu vides un ekonomikas attīstību. Projekta specifiskais mērķis ir izstrādāt ilgizturības prognozēšanas metodes jaunai biopolimēru nanokompozītu grupai mehāniskās slodzes un apkārtējās vides novecošanas kombinētajā ietekmē. Trīs faktoru (temperatūras, mitruma, UV gaismas) kumulatīvā un sinerģiskā iedarbība tiks pētīta dažādas struktūras un īpašību biopolimēru nanokompozītiem, tādā veidā imitējot dažādas īpašību degradācijas veidus un pakāpes. 
Rezultāti sniegs ieguldījumu cirkulārās ekonomikas attīstībā un kļūs par vadlīnijām no atjaunojamiem resursiem iegūtiem polimēru kompozītu izstrādei un ilgtspējīgai izmantošanai, veicinot nebiodegradējamo uz naftas bāzes produktu aizstāšanu un samazinot plastmasas piesārņojumu.

Projekta laikā tiks īstenotas sekojošas aktivitātes:
Projekta uzdevumi ir 1) noskaidrot galvenos mehānismus, atbildīgus par degradācijas efektu attīstību, ņemot vērā komponenšu un novecošanas faktoru ieguldījumu; 2) izstrādāt efektīvus rīkus ilgizturības prognozēšanai; un 3) izstrādāt ceļvedi nākotnes pētījumiem par ilgtspējīgu un izturīgu biopolimēru nanokompozītu izstrādi.
Sadarbības partneris:
  • Latvijas Universitāte
Publicēts RTU mājas lapā: 01.12.2020.

Universitāte