RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes jaunās ēkas apskate

24. marts, 2022, 17:00

RTU Absolventu asociācija (AA) aicina RTU absolventus 24. martā plkst. 17.00 apmeklēt RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) un auditoriju mājas «Domus Auditorialis» jaunās ēkas.

Ekskursijas laikā apmeklētāji varēs iepazīt DITF jauno ēku un tās iespējas, kā arī uzzināt par ēkas tapšanas gaitu. Pasākuma laikā redzēsim arī Valsts nozīmes pētniecības centru, kas atrodas fakultātes otrajā stāvā un kurā top robotu prototipi un citas inovācijas.

Pasākuma ilgums – aptuveni viena stunda un 30 minūtes.
Norises vieta: Zunda krastmala 10, Rīga

Tā kā dalībnieku skaits ir ierobežots, lūgums reģistrēties laikus RTU absolventu digitālajā platformā «RTUconnect.net», pie šī pasākuma atzīmējot, ka to apmeklēsit.

U AA biedriem, kas samaksājuši biedra maksu, RTU darbiniekiem un RTU studējošajiem ekskursija ir bez maksas. Citiem interesentiem – dalības maksa 5 EUR ziedojums, lai nodrošinātu RTU AA mērķu sasniegšanu.

Publiskā pasākuma norise tiks fotografēta. Foto materiāli tiks apstrādāti un izmantoti publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma vietā, dalībnieks apliecina, ka ir informēts un viņam nav iebildumu, ka tiek fotografēts(-a) un iekļauts(-a) pasākuma atskata vizuālajos materiālos.

Ievērojot Latvijā spēkā esošos epidemioloģiskos noteikumus, apmeklētājiem pasākumos, kas notiek telpās, līdz 1. aprīlim būs jāuzrāda derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un jālieto medicīniskās sejas maskas vai FFP-2 respiratori. Sertifikāts nebūs jāuzrāda bērniem līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot).

RTU DITF jaunā ēka un auditoriju māja «Domus Auditorialis» svinīgi tika atklātas 2021. gada 3. septembrī. Tas bija vēsturiski nozīmīgs pasākums, jo arī DITF pievienojas pārējai RTU saimei studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur ir koncentrēta lielākā daļa RTU fakultāšu.

DITF ir Latvijā vadošā tādās pētījumu jomās kā mākslīgais intelekts, robotika, mašīnmācīšanās un programmatūras izstrādes un projektēšanas tehnoloģija. Tai ir cieša sadarbība ar industriju, iesaistoties tautsaimniecībai nozīmīgu pētījumu un izstrāžu veikšanā. Sadarbībā ar industriju iesaistās arī studenti, iegūstot darba tirgum nepieciešamās prasmes un vienlaikus uzņēmumiem nodrošinot jaunu problēmu risināšanas pieredzi un nākotnes lietotāju skatījumu.

Jaunā ēka ir dāvana fakultātei 60. jubilejā, jo pirmo reizi DITF vēsturē tai uzbūvēta jauna, īpaši tās vajadzībām piemērota ēka. Tajā ir mūsdienīga studiju un pētniecības vide – studentiem un zinātniekiem ir labi aprīkotas laboratorijas, pētniecības centrs, datorzāles, plašas un gaišas auditorijas. Katrā stāvā ierīkotas arī ērtas atpūtas vietas studentiem.

Savukārt auditoriju mājā «Domus Auditorialis» paredzētas lekcijas, konferences un citi pasākumi, kas pulcē lielu dalībnieku skaitu. Centrā ir lielā auditorija 560 apmeklētājiem, un tā pēc nepieciešamības ir transformējama un sadalāma divās mazākās auditoriju telpās un trīs mazākas zāles.

RTU DITF un auditoriju mājas jaunās ēkas apbalvotas konkursā «Latvijas Būvniecības Gada balva 2021», iegūstot 2. vietu nominācijā «Sabiedriskā ēka – jaunbūve».

Pasākumu kalendārs

RTU Absolventu asociācija