RTU Aeronautikas mājas atklāšana

22. septembris, 2022, 11:00
Rīga, Zunda krastmala 16
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

22. septembrī plkst. 11.00 Zunda krastmalā 16 svinīgi tiks atklāta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Aeronautikas māja – Aeronautikas institūta zinātniski pētnieciskā un mācību ēka, kurā zinātnieki un studenti attīstīs aeronautikas tehnoloģijas.

Aeronautikas mājā atradīsies vairākas laboratorijas un tehnoloģiskais aprīkojums, tai skaitā iekārta, ar kuras palīdzību būs iespējams daļēji imitēt kosmosa vidi un tādā veidā pārbaudīt satelītu un citu kosmosa izstrādājumu darbību izplatījumā. Tur atradīsies arī laboratorija materiālu un konstrukciju testēšanai ar nesagraujošās kontroles metodēm, Aeronautikas pētījumu un tehnoloģiju centra aprīkojums, piemēram, turboreaktīvā dzinēja izmēģinājuma stends, bezpilota lidaparātu projektēšanas un izgatavošanas laboratorija un virsskaņas aerodinamiskā caurule. Ēkā darbosies arī Aeronautikas institūta studentu zinātniski pētnieciskais centrs, būs telpas ne vien bezpilota lidaparātu, bet arī raķešu un Latvijā pirmās studentu būvētās elektroformulas projektēšanai un izgatavošanai. 

Mērķtiecīgi veidojot RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā par Baltijā lielāko un modernāko inženierzinātņu centru, tajā koncentrētas visas inženierzinātņu fakultātes, kā arī laboratoriskais aprīkojums, bibliotēka, studentu dienesta viesnīcas un peldbaseins. Uzbūvējot Aeronautikas māju, visu RTU Aeronautikas institūta pētniecisko infrastruktūru un lielgabarīta tehniku varēs izvietot vienuviet. 

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

19. septembris, 2022 plkst. 10:58

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Pasākumi

Promocijas darbu aizstāvēs Ilze Vamža

7. decembris, 14:00
Rīga, Āzenes iela 12/1, 212. telpa

Promocijas darbu aizstāvēs Endijs Virsis

8. decembris, 12:15
Rīga, Ķīpsalas iela 6A, 342. telpā

Promocijas darbu aizstāvēs Ilze Zumente

19. decembris, 10:00
Rīga, Kalnciema iela 6, 209. auditorija