Projekts

.
.
Dzimumu līdztiesībā balstītu inovatīvu mācību metožu attīstīšana, lai veicinātu apģērbu pārstrādi, izmantojot paplašināto realitāti
Projekta nosaukums: Dzimumu līdztiesībā balstītu inovatīvu mācību metožu attīstīšana, lai veicinātu apģērbu pārstrādi, izmantojot paplašināto realitāti
Projekta īsais nosaukums: AR4ReClothing
Vienošanās par projekta īstenošanu numurs: 2021-1-EL01-KA220-VET-000034695
RTU Projektu reģistra numurs: 4617
Struktūrvienība: Apģērbu un tekstila tehnoloģiju katedra
Projekta administrētājs: Apģērbu un tekstila tehnoloģiju katedra
Finansējošais fonds: ERASMUS+
RTU loma projektā: projekta partneris
Statuss: Noslēdzies
Projekta uzsākšanas datums: 28.02.2022.
Projekta noslēguma datums: 27.02.2024.
Finansējuma piešķīrēja nosaukums: National Agency Education & Training for Greece - State Scholarships Foundation (IKY)
Projekta zinātniskais/saturiskais vadītājs: Dana Almli
Projekta vadītājs administratīvajā jomā: Dana Almli
Projekta mājaslapa: www.ar4reclothing.erasmusplus.website
Projekta kopējais finansējums:
257.985,00
Projekta kopsavilkums:

Konteksts: Jaunākie pētījumi ir parādījuši saikni starp uz vidi vērstām darbībām un dzimumu atšķirībām. Faktiski dzimumu līdztiesība ir svarīga vides ilgtspējībai, jo sievietes strādā divas trešdaļas no globālā darba laika un ir vairāk atkarīgas no dabas resursiem nekā vīrieši (Irish Aid, 2013). Tomēr darba kārtība, kas veicina dzimumu līdztiesības nozīmi ekosistēmā, joprojām ir nepabeigta, neskatoties uz visām iniciatīvām, kas tiek veiktas videi draudzīgu aktivitāšu izveidē (UN women, 2014). Tāpēc, lai gan joprojām pastāv augsts dzimumu nevienlīdzības līmenis, sievietes ir puse no pasaules resursu pārvaldītājiem, padarot viņu lomu ļoti svarīgu vides aizsardzībā (Global Environment Facility, 2018). Tā kā apģērbu pārstrāde ir jaunā zaļās modes tendence, nav bijusi neviena konkrēta iniciatīva, kas veicinātu sieviešu aktīvu līdzdalību pārstrādes praksē, neskatoties uz ES centieniem nodrošināt vides ilgtspējību. Tāpēc nepieciešamība PIA pasniedzējiem un tekstilrūpniecības speciālistiem (ražotājiem, dizaineriem, krāsainiem utt.) iesaistīties atklātā dialogā, lai atbalstītu uz dzimumu balstītas apmācības vides izaicinājumu mazināšanai, izmantojot apģērbu pārstrādes pasākumus, ir pavisam jauna iniciatīva saskaņošanas jomā. ar ES mērķiem attiecībā uz resursu efektivitāti (stratēģija Eiropa 2020). Vajadzības: sievietes bieži nesamērīgi ietekmē vides problēmas dzimumu diskriminācijas dēļ (Global Environment Activity, 2015). Lai demonstrētu dzimumu līdztiesības nozīmi vides politikā, būtu jāveicina sieviešu līdzdalība lēmumu pieņemšanas procesos (Eiropas Dzimumu līdztiesības institūts, 2020). No otras puses, atkritumu apsaimniekošana un pārstrāde ir kļuvusi vēl svarīgāka, īpaši koronavīrusa krīzes kontekstā (Eiropas Komisija, 2020). Tā kā sieviešu loma otrreizējā pārstrādē, kā arī atkritumu apsaimniekošanā strauji attīstās, ārkārtīgi svarīga kļūst nepieciešamība veicināt dzimumu līdztiesību atbilstošu vides programmu (Garcés-Sánchez et al., 2019). Ja tekstila eksperti tiek uzskatīti par būtiskām ieinteresētajām pusēm ilgtspējības debatēs, viņi kopā ar PIA pasniedzējiem noteikti var veicināt nenovērtējamu iespēju, par kuru politikas veidotāji varētu nezināt. Šī iespēja kļūs par AR4ReC galveno pīlāru.

Projekta laikā tiks īstenotas sekojošas aktivitātes:
Lai sasniegtu iepriekš minētos mērķus un nodrošinātu, ka iniciatīva atbilst kopīgu Eiropas prioritāšu sarakstam, tiks organizēta un veikta virkne īpašu pasākumu, kuru mērķis ir tekstilpreču ekspertu vidū veicināt videi nekaitīgāku attieksmi, kas respektē dzimumu līdztiesības principus:
- Izstrāde. salīdzinošā ziņojuma, kas pamato dalībnieku īstenotās vides prakses “tādas, kāda ir” situāciju, un pārbauda vajadzību pēc jaunas apmācības metodoloģijas, kas veicina vides aktivitātes un vienlaikus novērš dzimumu nevienlīdzību.
- Zināšanu un kompetenču ietvara konfigurācija rūpīgi apraksta apmācības mācīšanās rezultātus un definē profesionāļu profilu.
- Stabilas apmācības metodoloģijas izveide, iekļaujot uz dzimumu balstītu praksi, lai veicinātu vides apziņu tekstila speciālistu vidū un ilgtermiņā starp citām projekta mērķa grupas skartajām nozarēm.
- Iekļaujošas apmācības rokasgrāmatas izstrāde un ieviešana, kas pielāgota tekstilrūpniecības profesionāļiem, lai ne tikai palielinātu izpratni, bet arī sniegtu norādījumus, kā īstenot ieteiktās aktivitātes un apmācīt arī citus tos pieņemt.
- Praktiskas interaktīvas platformas ieviešana, kuras pamatā ir mikro-mācību principi un personīgo preferenču apmācība, lai iesaistītu dalībniekus mācību procesā un stimulētu turpmāku līdzdalību, lai saglabātu projekta rezultātus.
- Mobilās lietojumprogrammas dizains un izstrāde, ko veicina paplašinātās bibliotēkas un stāstu shēmas, ļauj lietotājiem likt lietā savas zināšanas un saglabāt prasmes, izmantojot spēļu pieeju.
- Vienotas sertifikācijas un akreditācijas ekosistēmas izstrāde un ieviešana prasmju apstiprināšanai un atzīšanai Eiropas līmenī. - Tādas sistēmas izveide (AR4ReClothing Club), kas var veicināt sinerģijas attīstību starp projektu praktiķiem un ieinteresētajām personām politikas veidotāju ietekmēšanas prizmā.
Papildus iepriekšminētajām aktivitātēm paralēli projekta rezultātu izstrādei un īstenošanai tiks veikti arī citi uzdevumi:
-Projekta kvalitātes plāns, koplietošana, veicināšana, apstiprināšana un projekta rezultātu izmantošana plāno atvieglot projekta horizontālo darbību riteņus, lai noteiktu tā ietekmi un ilgtermiņa ilgtspējību, nodrošinot augstākās kvalitātes rezultātus un iesaistot plašu projektu tīklu. gala lietotāji
-Projekta horizontālo un vertikālo aktivitāšu nepārtraukta uzraudzība, lai nodrošinātu rezultātu kvalitāti, noteiktu laikus/budžetā sasniedzamos rezultātus un iesaistītu dalībniekus īstenošanas procesā.
- Kopīgošanas un veicināšanas aktivitāšu plānošana un efektīva izpilde no paša projekta īstenošanas sākuma un pēc tā pabeigšanas, iesaistot dalībniekus, asociētos partnerus un galvenās ieinteresētās puses, lai palielinātu redzamību un panāktu lielāku ietekmi
- Līguma par intelektuālā īpašuma tiesībām (IĪT) noslēgšana, lai nodrošinātu projekta rezultātu izmantošanu pēc finansētā perioda beigām.
- izpratnes veicināšanas pasākumu un noslēguma konferences organizēšana un īstenošana, lai veicinātu projekta rezultātu lietotājus.
Sadarbības partneris:
  • Gheorghe Asachi Jasi Tehniskā universitāte
  • Gheorghe Asachi Jasi Tehniskā universitāte
Publicēts RTU mājas lapā: 28.02.2022.

Universitāte