Projekts

.
.
Latvijas siltumapgādes un dzesēšanas sistēmu attīstība
Projekta nosaukums: Latvijas siltumapgādes un dzesēšanas sistēmu attīstība
Vienošanās par projekta īstenošanu numurs: VPP-EM-EE-2018/1-0002
RTU Projektu reģistra numurs: 4096
Struktūrvienība: Vides aizsardzības un siltuma sistēmu katedra
Projekta administrētājs: Vides aizsardzības un siltuma sistēmu katedra
Finansējošais fonds: Valsts pētījumu programmas
RTU loma projektā: vienīgais projekta īstenotājs
Statuss: Noslēdzies
Projekta uzsākšanas datums: 11.12.2018.
Projekta noslēguma datums: 10.12.2021.
Finansējuma piešķīrēja nosaukums: Studiju un zinātnes administrācija
Projekta zinātniskais/saturiskais vadītājs: Dagnija Blumberga
Projekta vadītājs administratīvajā jomā: Terēza Bezručko
Projekta kopējais finansējums:
354000.00
Projekta kopsavilkums:

Šobrīd Latvijā patērētāju siltumapgāde tiek nodrošināta, izmantojot centralizētās siltumapgādes sistēmas, lokālo siltumapgādi un individuālo siltumapgādi. Eiropas Parlamenta un padomes direktīva 2012/27/ES definē, kas ir “efektīva siltumapgāde un dzesēšana”. Uz Latvijas enerģētikas sektorā ietilpstošo siltumapgādi un dzesēšanu ir jāskatās kā uz sistēmu, kura sastāv no trīs galvenajiem elementiem – avota, tīkliem un patērētāja. Tas kā šī sistēma darbojas un vai darbojas efektīvi, var pamatot ar sistēmas elementu energoefektivitāti. Zems energoefektivitātes līmenis rada gan enerģētiskās drošības, gan resursu ilgtspējas, gan konkurētspējas riskus. Energoefektivitātes līmeņa paaugstināšana sistēmā kopumā, vai atsevišķi sistēmas elementos, veicinās enerģētikas sektora izaugsmi, vienlaikus veicinot ekonomikas izaugsmi.

Galvenie aspekti, kuriem tiks pievērsta uzmanība plānotajā pētniecībā un projekta ieviešanā ir cieši saistīti ar Enerģētikas savienības paketē noteiktajiem aspektiem, lai veicinātu ilgtspējīgas, modernas, konkurētspējīgas un sabiedrības interesēm atbilstošas enerģētikas attīstību Latvijā.

Projekta laikā tiks īstenotas sekojošas aktivitātes:
Projektā paredzēts realizēt projekta uzdevumu kopumu, kas ietver Latvijas siltumapgādes un dzesēšanas efektivitātes potenciāla noteikšanu, centralizētās siltumapgādes sistēmas attīstības potenciāla noteikšanu, siltuma tirgus regulācijas režīma novērtējumu, siltuma blīvuma kartēšanu un ilgtermiņa politikas rekomendācijas. Pētījuma uzdevumu izpildei tiks pielietotas tādas pētniecības metodes, kā zinātniskās literatūras analīze, datu analīze, sistēmas dinamiskā modelēšana un daudzkritēriju analīze.
Publicēts RTU mājas lapā: 11.12.2018.

Universitāte