Starptautiskā bērnu un jauniešu universitāšu diena RTU

11. aprīlis
Rīga, Ķīpsalas iela 6A

Starptautiskā bērnu un jauniešu universitāšu diena 11. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņā Ķīpsalā.

RTU Bērnu un jauniešu universitāte piedāvā īpašu programmu 2.–9. klases skolēniem!

Plkst. 15.00–16.00 Iepazīsti RTU!

Ekskursija 2.–6. klases skolēniem. Skolēniem apmeklēs RTU Laboratoriju māju, kurā atrodas modernākās zinātniskās laboratorijas un iekārtas, tostarp lielizmēra robotizēts simulators, ko var izmantot gan, piemēram, virtuālās realitātes pētījumiem, gan lidmašīnu pilotu un sportistu treniņiem.

Ekskursiju vadīs RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultātes Transporta institūta asociētais profesors Māris Gailis. Tikšanās – Paula Valdena ielā 1.

Plkst. 16.00–17.00 Iepazīsti RTU!

Ekskursija 7.–9. klases skolēniem. Skolēni apmeklēs RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāti un iepazīs robotiku.

Ekskursiju vadīs RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes Lietišķo datorsistēmu institūta pētnieks Kārlis Berkolds. Tikšanās – Zundas krastmalā 10.

Plkst. 16.00–17.00 Ūdens un tā noslēpumi!

RTU Bērnu un jauniešu universitātes praktiskā nodarbība par ūdeni, tajā mītošiem organismiem, piemēram, aļģēm un to lomu ūdens attīrīšanā. Nodarbību vadīs RTU Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta jaunā pētniece Alise Anna Stīpniece-Jekimova. Tikšanās –Ķīpsalas ielā 6A, vestibilā.

Plkst. 16.00–17.00 Tavs kompass rāda uz jūru!

RTU Bērnu un jauniešu universitātes praktiskā nodarbība par to, kā orientēties jūrā, lasīt karti un pasargāt sevi, atrodoties uz ūdens. Nodarbību vadīs RTU Latvijas Jūras akadēmijas doktorante Ieva Demjanenko. Tikšanās – Ķīpsalas ielā 6A, vestibilā.

Aicinām izvēlēties sev interesējošo aktivitāti un pieteikties tai, aizpildot anketu.

11. aprīlī RTU atvērs arī pieteikšanos vēl nebijušai programmai «Meitenes STEM», kurā RTU zinātnieces praktiskās nodarbībās iedvesmos 2.–9. klases meitenes izzināt aizraujošo STEM pasauli. Pieteikties.

RTU Bērnu un jauniešu universitāte ir Eucu.net dalībniece no 2015. gada.

Pasākumu kalendārs

4. aprīlis plkst. 10:06