Seminārā iepazīstinās ar zinātnieku radītu mikroelektronikas inovāciju

9. novembris, 2023, 16:30 - 17:30
RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, 345. kabinets

9. novembrī plkst. 16.30 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātē, Ķīpsalas ielā 6a, 345. telpā, notiks seminārs industrijas pārstāvjiem un visiem interesentiem par RTU zinātnieku sadarbībā ar partneriem izstrādā vakuuma mikrotriodi, ko varētu izmantot audioelektronikas pastiprinātājos, lai radītu «dzīvās skaņas» efektu.

RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūts sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Ķīmiskās fizikas institūtu un Rīgas pusvadītāju aparātu rūpnīcu «Alfa RPAR» ir atradis jaunu veidu, kā izveidot īpaši efektīvu elektronu avotu (katodu) vakuuma mikrotriodei, neizmantojot sarežģītas un dārgas metodes. Vairāk informācijas.

Mikrotriodes izstrādi līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds projektā Nr. 1.1.1.1/20/A/109 «Planāra lauka emisijas mikrotriodes struktūra».

Izgatavotās mikrotriodes ir paredzēts izmantot audio sistēmās skaņas pastiprināšanai, lai dabūtu dzīvās skaņas efektu. Tomēr šādas mikrotriodes, kas darbojas uz lauka emisijas principa, varētu rast savu pielietojumu arī plakanajos displejos, medicīniskajās ierīces un zinātniskajos instrumentos augstās enerģijas radiācijas staru iegūšanai, bezvadu sakaros un ātrgaitas datu pārraides sistēmās.

Seminārā projekta «Planāra lauka emisijas mikrotriodes struktūra» partneri iepazīstinās industriju un interesentus ar paveikto. Notiks arī diskusija, būs iespēja arī iepazīt RTU Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūta laboratorijas.

Pasākumu kalendārs

RTU Sabiedrisko attiecību departaments