RTU notiks starptautisks forums par ūdeņradi transportā un enerģijā

19. septembris, 2023
RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte, Āzenes ielā 12/1
.
.
.
Foto: pixabay.com

19. septembrī forumā «Ūdeņradis mobilitātei un enerģijai» Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) pulcēsies nacionāla un starptautiska mēroga enerģētikas nozares eksperti un notiks dažādu ar ūdeņradi darbināmo transporta veidu demonstrācija. Foruma dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar RTU pētnieku veikumu šajā jomā.

Forumā eksperti diskutēs par ūdeņraža kā enerģijas nesēja ieviešanu enerģētikas, transporta un rūpniecības sektoros. Tajā piedalīsies enerģētikas, transporta nozares un ūdeņraža enerģijas eksperti

Ar RTU zinātnieku veikumu forumā iepazīstinās RTU zinātņu prorektora p.i. Gatis Bažbauers. RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes zinātnieki sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Ķīmijas fakultātes un LU Cietvielu fizikas institūta kolēģiem izstrādājuši inovatīvu amfotērā atsaistītu elektrolīzi – metodi, kā ar augstu efektivitāti un droši ražot ūdeņradi. Šis veikums guvis starptautisku un nacionālu atzinību. Savukārt Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes zinātnieki pētījumā par Latvijas dabasgāzes infrastruktūras attīstības tendencēm, izaicinājumiem un risinājumiem modelējuši un analizējuši dažādus attīstības scenārijus, piemēram, esošās dabasgāzes infrastruktūras pielāgošanu ūdeņraža transportēšanai un uzglabāšanai. Pētnieki arī attīstījuši daudzlīmeņa invertoru degvielas šūnai, pētījuši ūdeņraža izmantojuši fotonikā, biometāna ražošanā utt. 

Programma.

Forums sāksies plkst. 10 RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē, Āzenes ielā 12/1.

Savukārt plkst. 9, pie Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes notiks dažādu ar ūdeņradi darbināmu transporta līdzekļu – autobusa, auto, velosipēda un drona – prezentācija. Projektā «JIVE 2 CEE Hydrogen Bus Roadshow» autobusa testa braucieni notiks arī Rīgas lidostā un vairākās citās Latvijas pilsētās, dodot iespēju izvērtēt tā tehniskos aspektus, efektivitāti un izmantošanas ieguvumus, tostarp ekonomisko pamatojumu. 

Plkst. 14.45 RTU Zinātnes un inovāciju centrā, Ķīpsalas ielā 6A, notiks foruma pasākums studentiem «GREEN SKILLS for the GREEN DEAL», kurā piedalīsies arī Latvijas lielāko universitāšu pārstāvji. 

Ūdeņraža-elektriskā autobusu tūri koordinē Latvijas Ūdeņraža asociācija sadarbībā ar «Hydrogen Europe». Forums notiks ar RTU un AS «Latvenergo» atbalstu.

Reģistrēties forumam. 
 

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

8. septembris, 2023 plkst. 16:51

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Kalendārs