Pieteikšanās jauna veida hakatonam «Neste Coopetition 2024»

17. janvāris - 4. februāris

SIA «Neste Latvija» sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centru rīko Latvijā pirmo coopetition jeb jauna veida hakatonu, kur dalībnieku komandas ir aicinātas uz savstarpēju sadarbību, lai radītu  idejas no Baltijas jūras izcelto «spoku tīklu» pārstrādei vai zemūdens robotikas prototipus, kas palīdzētu attīrīt kuģu vrakus no «spoku tīkliem».

«Neste Coopetition 2024» norisināsies no 15. februāra līdz 14. martam.

Pieteikties.

««Spoku tīklu» izcelšana no Baltijas jūras bija būtisks, bet ne noslēdzošais etaps mūsu jūras attīrīšanas plānos, tādēļ kopā ar sadarbības partneriem meklējām risinājumus, kā šo projektu attīstīt, lai veicinātu ne vien veiksmīgu aprites ekonomiku, bet arī potenciāli nodrošinātu praktiskus rīkus, kas jau tuvākajā nākotnē palīdzētu izcelt «spoku tīklus» no jūras dzelmes. Esam pārliecināti, ka hakatoni var nest inovatīvas idejas. «Neste Coopetition 2024» mērķis ir radīt jaunas idejas Baltijas jūras tīrības nodrošināšanai, tādēļ arī finansiāli motivēsim dalībniekus piedāvāt radošus un praktiskus risinājumus jūras piesārņotības mazināšanai,» stāsta SIA «Neste Latvija» valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis.

«Mēs nedzīvojam uz vientuļas salas. Atvērtās inovācijas ir efektīvas, tās sevi jau ir pierādījušas kā vienu no ilgtspējīga biznesa attīstības metodēm. Tādēļ hakatonos turpmāk vairāk ieviesīsim sadarbības, nevis sacensības elementus, trenējot nākotnes inovatoru prasmes sadarboties gan savā starpā, gan ar konkurentiem, industriju un ekspertiem, aprobējot un validējot idejas, prototipus, pārnesot zināšanas,» uzsver RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone.

«Neste Coopetition 2024» var pieteikties ikviens – gan komandas (līdz sešiem cilvēkiem), kurām jau ir idejas, kā attīstīt «spoku tīklu» pārstrādi vai radīt robotu prototipus, gan arī tās, kuras ir gatavas radīt idejas hakatona laikā. Dalību var pieteikt gan studenti, gan pētnieki, gan arī pieredzējuši inovāciju un jaunuzņēmumu pārstāvji. Pieteiktās komandas izvērtēs nozares pārstāvji – prototipēšanas eksperts, industriālie dizaineri, kā arī «Neste Latvija» pārstāvis.

«Neste Coopetition 2024» norisināsies četrus vakarus no plkst. 18.00 līdz 22.00 RTU Zinātnes un inovāciju centrā, Ķīpsalas ielā 6A, Rīgā. 15. februārī dalībnieki tiks iepazīstināti ar komandu mentoriem jeb padomdevējiem un «Neste Coopetition 2024» kārtību, 22. un 29. februārī norisināsies aktīvas prototipēšanas dienas, bet 14. martā dalībnieki prezentēs radītās idejas, kā arī tiks apbalvoti uzvarētāji. Dalībniekiem ideju attīstībai un prototipu izstrādei visu mēnesi būs pieejama RTU prototipēšanas darbnīca «SkyLab».

Pasākumu kalendārs

RTU Sabiedrisko attiecību departaments