Notiek pieteikšanās dalībai VIP

15. - 31. janvāris
.
.
.
Programmas «Vertikāli integrēts projekts» 2023. gada rudens sezonas noslēgums. Foto: Toms Norde

Līdz 31. janvārim visu līmeņu studenti aicināti pieteikties dalībai programmā «Vertikāli integrēts projekts» (VIP), krāt kredītpunktus, iegūt jaunas zināšanas un attīstīt ilgtermiņa pētniecības projektus bioenerģijas, notekūdeņu attīrīšanas, robotikas, kosmosa, sensoru tehnoloģiju, energoelektronikas un iekštelpu gaisa kvalitātes jomā.

Pieteikties.

VIP mērķis ir dot iespēju studentiem no dažādām studiju programmām un līmeņiem sadarboties ilgtermiņa pētniecības projektā, vienlaikus stiprinot un paplašinot mācībspēku zinātnisko darbību. Studentu komandas ir starpdisciplināras un vertikāli integrētas, proti, studējošie pārstāv dažādus studiju līmeņus, sākot no RTU Inženierzinātņu vidusskolas līdz doktorantūrai.

Komandas vāc un apstrādā datus, attīsta prototipus, to darbu uzrauga profesors, bet vada vecākos kursos studējošie vai zinātniskie asistenti. Proti, maģistranti un doktoranti uzrauga bakalaura līmenī studējošo darbu projektēšanas un izpētes projektā, tā var būt dala no maģistranta vai doktoranta pētniecības darba. Visi bakalaura, maģistra un doktoranta līmenī studējošie projektā drīkst piedalīties līdz diviem semestriem. Kvalitātes kontroli un palīdzību projektēšanā un prototipa izgatavošanā nodrošina RTU Zinātnes un inovācijas centrs. 

Komanda «Bioenerģija» attīsta tehnoloģiju pārtikas atkritumu kompostēšanai iekštelpās – viņi ir izveidojušu iekārtas prototipu «Kurbads», kas aprīkots ar inovatīviem sensoriem procesa monitoringam reāllaikā. Savukārt komanda «Energoelektronika» izstrādājusi un turpina attīstīt  īpaši energoefektīvu elektrisko transportlīdzekli (triciklu), ar kuru piedalīties sacīkstēs. Komandas lielākais mērķis ir dalība vispasaules energoefektivitātes sacensībās «Shell Eco-marathon». Pavasara sezonā darbu turpinās arī komanda «Notekūdeņu attīrīšana», kas būvē bioloģiskos procesos balstītu sistēmu notekūdeņu attīrīšanai un resursu atgūšanai, un RTU lieljaudas raķešu komanda. Komanda jau guvusi atpazīstamību, uzbūvējot un sekmīgi startējot divas lieljaudas raķetes, bet tagad attīsta tehnoloģiski sarežģītu projektu raķetes palaišanai no stratosfēras balona. 

Sensoru tehnoloģiju komanda izstrādā mākslīgā intelekta algoritmu, lai efektīvāk vadīt ēku, paredzot izmaiņas ēkas iekšējā stāvoklī un savlaicīgi pielāgojot vadības parametrus, bet komanda «Robotika» pēta un izstrādā robotizētu bezpilota elektrisko transportlīdzekļu prototipu. Kā norāda komanda, «Rail Baltica» būvniecība veicina tādu nākotnes dzelzceļa tehnoloģiju izpēti un attīstību kā autonomā vilcienu darbība. Savukārt komanda «Gaisa attīrīšana» (sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti) turpina attīstīt efektīvu iekštelpu gaisa kvalitātes mērītāju, kas nodrošina arī gaisa attīrīšanu un dezinfekciju.

Pirmā VIP lekcija notiks 14. februārī.


Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. janvāris plkst. 10:00

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Kalendārs

Promocijas darbu aizstāvēs Jānis Kramens

2. maijs, 14:00
Rīga, Āzenes iela 12/1, 116. auditorija

Promocijas darbu aizstāvēs Nidhiben Arvindbhai Patel

9. maijs, 14:00
Rīga, Āzenes iela 12/1, 116. auditorija